ASYMETRIA UST

Powiększanie i wypełnianie ust

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Usta natomiast są tym elementem w naszej twarzy  który nadaje twarzy charakter i przyciąga uwagę. Zarówno kolorem, jak i kształtem, ale również zdrową, napiętą i jędrną skórą.  Kształtu ust nie jesteśmy w stanie zmienić, ale tak naprawdę to wcale nie jest niezbędne. W modelowaniu ust chodzi o to by wydobyć ich naturalne piękno. Można to uzyskać poprzez nawilżenie,  delikatne zwiększenie ich objętości, lub też wyrównanie asymetrii ust i dostosowaniu proporcji górnej i dolnej wargi względem siebie.

Usta to jedno z najbardziej podatnych miejsc na proces starzenia się ze względu na to, że skóra w tym miejscu jest bardzo cienka. Dodatkowo niekorzystne czynniki atmosferyczne, takie jak np. mróz, wiatr, czy też promieniowanie UV powodują częste uszkodzenia naskórka i wysuszenie tej wyjątkowo wrażliwej strefy.

Zdrowe, młode usta nieustannie są nawilżane kwasem hialuronowym, naturalnie występującą substancją w naszym organizmie. Substancja ta wchłania wodę i utrzymuje skórę w stanie nawilżenia, jedna cząsteczka HA jest w stanie związać ok. 200-300 cząsteczek wody. Wraz z upływem czasu, w miarę jak zmniejsza się ilość tej substancji, usta stają się coraz bardziej przesuszone, zaczynają tracić swoją pełność, zmniejsza się grubość warg i stają się „płaskie”. Może się również pojawić asymetria ust związana z nierównomierną utratą jędrności wargi górnej względem wargi dolnej lub odwrotnie.Później pojawiają się cienkie linie na zarysie ust czyli zmarszczki pionowe, następnie zmarszczki wokół ust a w końcu także  zaczynają opadać kąciki ust, co nadaje całej twarzy smutny wygląd.  Asymetria ust może się także objawiać nierównością między lewą a prawą ust.

W jaki sposób można zmniejszyć oznaki starzenia się skóry ust?

Iniekcje z żelu wypełniającego pozwalają na uzupełnienie niedoborów naturalnie występujących w skórze substancji, który pojawia się wraz z wiekiem i skorygowanie asymetrii ust.  Substancje te przede wszystkim świetnie nawilżają, dlatego delikatne wypełnienia ust są polecane szczególnie osobom, które borykają się z problemem suchości i ciągłego pierzchnięcia ust.  Już takie delikatne nawilżenie pozwala na przywrócenie wypełnienia ust i  uwypuklenie naturalnego ich kształtu. Zastosowanie większej dawki kwasu hialuronowego daje natomiast pełniejszy wygląd, zwiększa wyrazistość granicy ust oraz stwarza możliwość dostosowania proporcji górnej i dolnej wargi co eliminuje bardziej lub mniej wyraźną asymetrię ust.

W terapii przeciwstarzeniowej ust ważne jest także rozluźnienie opadających kącików, wygładzenie pionowych zmarszczek wokół ust oraz zmniejszenie tzw. linii marionetek czyli linii między kącikami ust a podbródkiem.

Jak wygląda zabieg?

W zależności od tego jakie są Twoje potrzeby, lekarz indywidualnie dobierze dawkę preparatu, niezbędną do uzyskania pożądanego efektu. Zastosowanie mniejszej dawki da efekt nawilżenia i odświeżenia, sprawi, że usta staną się bardziej miękkie i elastyczne, ale nie zwiększą znacząco swojej objętości – taki zabieg nazywa się nawilżeniem ust. Większa dawka pozwala na korektę kształtu i wyrównanie asymetrii ust oraz zwiększenie ich objętości, usta nie tylko zyskają na jakości ale zostaną również lekko powiększone – tutaj można już mówić o wypełnieniu ust.

W Instytucie Zdrowia do nawilżania, modelowania czy też wyrównywania asymetrii ust stosujemy preparaty do wypełnień HA z gamy Juvederm oraz Stylage. W zależności od potrzeby lekarz dobiera odpowiednią gęstość oraz dawkę preparatu. Skórę przed zabiegiem można znieczulić maścią, jednak nie jest to niezbędne, ponieważ preparaty kwasu hialuronowego do iniekcji mają już w składzie substancję znieczulającą. Sam zabieg jest bardzo szybki. Preparat jest podawany bardzo cienką igłą, co niweluje nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu okolica ust może być tkliwa i lekko opuchnięta, jednak taki dyskomfort jest przejściowy i nie trwa dłużej niż 1-2 dni. Bardzo ważne jest aby po zabiegu wypijać dużo wody. Skoro kwas hialuronowy wiąże i zatrzymuje wilgoć, to warto ją skórze, w tym wypadku również skórze ust, dostarczyć. Przez kilka dni niewskazane jest natomiast uciskanie ust, ekspozycja na promieniowanie słoneczne oraz przebywanie w saunie.  Po ok. 3-4 tygodniach warto pojawić się na kontroli lekarskiej i ewentualnym dopełnieniu ust dla uzyskania pożądanego efektu.

 

 

Interesuje Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami!

Interesuje Cię nasza oferta lub masz pytania dotyczące naszej pracy? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 - 20:00. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INSTYTUT ZDROWIA dr Boczarska-Jedynak mieści się przy ulicy Gen. Dąbrowskiego 4 w centrum Oświęcimia w pobliżu Rynku Głównego i mostu Piastowskiego. Od dworca PKP dzieli nas odległość 2km, od dworca autobusowego 2,5km zaś od najbliższego lotniska – Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice około 60km. Dogodne położenie Instytutu zapewnia dobry dojazd z takich miast jak: Bieruń, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dziedzice, Kęty, Andrychów, Wadowice, Zator, Chrzanów, Trzebinia, Jaworzno, Libiąż, Chełmek.

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski