Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowymKwas hialuronowy wykorzystywany jest w medycynie estetycznej od wielu lat. Dzięki niemu możliwe jest m.in. wiązanie wody w skórze, co znacznie poprawia jej wygląd i nawilżenie. W związku z tym kwas hialuronowy bardzo dobrze sprawdza się podczas zabiegów anti-aging do wypełniania zmarszczek, modelowania twarzy oraz regeneracji skóry, ale także możliwe jest dzięki niemu powiększanie ust.

W gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się syntetyczny kwas hialuronowy posiadający właściwości zbliżone do tego, który naturalnie występuje w organizmie człowieka, dlatego znacznie spada ryzyko pojawienia się niebezpiecznych powikłań. Powiększanie ust za pomocą tej substancji jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Należy jednak wspomnieć, że nie każdy może wypełnić usta kwasem hialuronowym. Osoba wykonująca zabieg powinna poinformować, w jakich przypadkach jest to zabronione.

Przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym:

  • infekcja w organizmie
  • przeziębienie, opryszczka, zakażenie dróg moczowych
  • niewyrównana cukrzyca
  • niewyregulowane nadciśnienie tętnicze
  • choroby nowotworowe
  • ciąża i karmienie piersią
  • zaburzenia krzepliwości krwi

Ponadto przeciwskazaniem do zabiegu mogą być niektóre choroby autoimmunologiczne, założony aparat ortodontyczny czy przyjmowanie leków, np. izotretinoiny.

 

Jak wygląda powiększanie ust?

Przed przystąpieniem do zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym warto się do niego odpowiednio przygotować. Kilka dni przed umówioną wizytą należy unikać solarium, sauny, dużego wysiłku fizycznego, a także przyjmowania leków przeciwzapalnych oraz niektórych preparatów ziołowych.

Sam zabieg powiększania ust trwa od 30 do 60 minut. Odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent zazwyczaj nie odczuwa żadnego bólu. Kwas hialuronowy jest wprowadzany do ust za pomocą igły i strzykawki zawierającej ampułkę z preparatem. Następnie substancja jest rozmasowywana w celu lepszego rozprowadzenia i wchłonięcia oraz nadania odpowiedniego kształtu ustom.

W niektórych przypadkach po podaniu kwasu hialuronowego może wystąpić opuchlizna lub krwiak, które ustępują najczęściej po kilku dniach. Po zabiegu należy unikać promieniowania UV, dużych wahań temperatur, intensywnych ćwiczeń, picia gorących napojów, a także nadmiernej mimiki.

 

Efekty zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym przynosi bardzo dobre efekty u kobiet niezależnie od wieku. Utrzymują się one od 6 do 12 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji.  Zabieg ten pozwala nadać ustom odpowiedni kształt lub uwydatnić już istniejący, skorygować asymetrię ust, a także poprawić ich nawilżenie i jędrność. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością substancji wstrzykniętej do ust, ponieważ możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego.

Gdzie i u kogo wykonać zabieg?

Zabieg powiększania ust powinien być wykonywany przez wykwalifikowanych specjalistów, aby uniknąć poważnych komplikacji i działań niepożądanych. Przed wyborem odpowiedniego gabinetu należy dokładnie sprawdzić rekomendacje i opinie osób, które już wcześniej wykonywały taki zabieg w danym miejscu. Nie warto decydować się na najtańszą ofertę, ponieważ zastosowanie nieodpowiedniego preparatu do wypełniania ust może doprowadzić do groźnych i niebezpiecznych powikłań.

 

Interesuje Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami!

Interesuje Cię nasza oferta lub masz pytania dotyczące naszej pracy? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 20:00. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski