Zawroty głowy

kobieta czytaZAWROTY GŁOWY

Wirujący świat jest radosny tylko w piosence. Gdy świat kręci się naprawdę, nikomu nie jest do śmiechu. Nawet występujące najczęściej „łagodne położeniowe zawroty głowy” mogą być „łagodne” tylko z nazwy, bo lęk związany z pojawieniem się tych nieprzyjemnych zjawisk bywa większy od samego wirowania.

Czy i ty doświadczasz zawrotów głowy i obawiasz się co może być ich przyczyną?

Dotarcie do źródła problemów często bywa trudne, ale nie jest niemożliwe.

 Co zrobić żeby dobrze zdiagnozować zawroty głowy?

 

Przede wszystkim trzeba ustalić czy zawroty głowy przypominają te, które miewa się podczas jazy na karuzeli (te są zwykle niegroźne), czy są raczej jak kołysanie, które towarzyszy chodzeniu po pokładzie płynącego po morzu statku. Zwłaszcza te drugie, wymagają dokładniejszego przyjrzenia się im i głębszej diagnostyki. Jednak bez względu na rodzaj, zawroty głowy powodują, że sprawne chodzenie „po prostej linii” staje się niemożliwe, a pojawiające się często nudności lub wymioty znacznie ograniczają codzienne funkcjonowanie. Czasem może pojawić się szum w uchu, gorsze słyszenie, wrażenie „zatkania ucha”. Trafne spostrzeżenie tych drobnych nieraz odchyleń i opowiedzenie o nich lekarzowi daje możliwość dokładniejszego określenia przyczyn zawrotów głowy i zastosowania odpowiedniego leczenia.

Zawroty głowy to objaw na pograniczu neurologii i otolaryngologii, a często też wynika ze współistnienia innych chorób np. schorzeń kręgosłupa szyjnego, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, cukrzycy, anemii czy innych stanów organizmu. Dlatego diagnozowanie i leczenie zawrotów głowy powinno być diagnozowane i prowadzone zespołowo przez specjalistów z różnych dziedzin.

W Instytucie Zdrowia znajdziesz wykwalifikowanych lekarzy, którzy ocenią Twój problem i zaproponują Ci odpowiednie metody leczenia!

Leczenie, które wymaga zwykle dużej cierpliwości i systematycznego zażywania leków, wiąże się też z podjęciem rehabilitacji – stopniowego „uczenia się równowagi” oraz działań profilaktycznych, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się zawrotów w przyszłości.

Nie czekaj i spróbuj pozbyć się uciążliwych zawrotów! Zgłoś się do nas!

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski