Kopiowanie niemożliwe

WYPADANIE WŁOSÓW

Włosy to nasza indywidualna cecha gwarantująca rozpoznawalność i wpływająca na naszą atrakcyjność. Natura nierówno nas obdarza – jedni cieszą się gęstymi i mocnymi włosami, a inni – walczą z włosami słabymi i łamliwymi, szukając przyczyny takiego stanu rzeczy. Wypadanie włosów jest szczególnie niepokojącym zjawiskiem. Już w trzeciej dekadzie życia jedna czwarta mężczyzn zaczyna tracić włosy. Problem ten dotyczy również kobiet, m.in. w okresie dużych wahań hormonalnych, w czasie przyjmowania niektórych leków, w stresie, przy stosowaniu nieodpowiedniej diety lub w przypadku osłabienia organizmu chorobą.
Dlatego w walce z wypadaniem włosów bardzo ważne jest określenie przyczyny problemu, co umożliwi dobranie najskuteczniejszej terapii. Jak sobie radzić z wypadaniem włosów? Najlepiej stosując zabiegi rewitalizujące i wzmacniające włosy.

Jedną z najlepszych metod poprawiających kondycję włosów jest mezoterapia skóry głowy, zarówno z użyciem osocza bogatopłytkowego czy koktajli odżywczych. Preparat osocza bogatopłytkowego, uzyskany z naszej własnej krwi, dzięki dużej zawartości czynników wzrostu pobudza cebulki do wytwarzania nowych włosów, które stają się gęstsze i mocniejsze.
Po pobraniu od pacjenta krew jest odwirowywana, dzięki czemu uzyskuje się osocze o bardzo dużej koncentracji płytek krwi. Tak przygotowany preparat od razu wstrzykuje się w skórę głowy używając cienkich igieł lub Dermapenu. Efekty pojawiają się zwykle po wykonaniu 3-6 serii zabiegów.
Inną znakomitą metodą zapobiegającą wypadaniu włosów i poprawiającą ich kondycję jest karboksyterapia. Dwutlenek węgla podany do skóry powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych. Komorki skóry i mieszki włosowe zostają dzięki temu dotlenione, to z kolei sprzyja odrostowi nowych silniejszych włosów. Dwutlenek węgla wstrzykuje się za pomocą niewielkiej igły. Nie wymaga to znieczulenia. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii zabiegów dostosowując ich ilość do potrzeb pacjenta.

Aby w pełni zadbać o włosy i skórę głowy, należy zwrócić na kosmetyki, które nie będą wysuszać i podrażniać skóry głowy. Nie należy stosować prostownic, suszarek z gorącym nawiewem, lokówek, czy lakierów do włosów. Dużą rolę odgrywają odpowiednia dieta, redukcja stresu, leczenie zaburzeń hormonalnych czy weryfikacja przyjmowanych leków. Uwzględnienie wszystkich tych czynników, w połączeniu z zabiegami, pozwoli uzyskać
najlepsze efekty.

Jeśli i Ty walczysz z wypadaniem włosów – zapisz sie na konsultację do naszego dermatologa – lekarza medycyny estetycznej.
Decyzję co do rodzaju terapii pozostawić specjaliście, który przede wszystkim analizuje przyczyny wypadania włosów!
Następnie dobiera optymalny plan leczenia, zarówno w aspekcie wyboru samych zabiegów, jak i ilości oraz częstotliwości ich wykonywania.

Umów się na wizytę!
EnglishDeutschPolski