Udar mózgu

rezonans magnetyczny głowyUdar mózgu jest główną przyczyną niesprawności u osób dorosłych. Przychodzi nagle i w ciągu jednej chwili potrafi zmienić całe nasze życie. Najczęściej pozostawia po sobie ślad w postaci niedowładu kończyn, zaburzeń mowy, problemów z widzeniem lub czuciem.

Wiek to najważniejszy czynnik ryzyka, ale choroba ta dotyka nie tylko pacjentów w wieku podeszłym – niestety również młodzi ludzie doznają udaru mózgu. Predyspozycje rodzinne, obciążenia chorobami współistniejącymi takimi jak cukrzyca, nadciśnienie i choroby serca, a także stres, bezsenność i nadmierne obciążenie pracą zwiększają ryzyko wystąpienia udaru.

W Instytucie Zdrowia dr Boczarska-Jedynak znajdziesz pomoc w przypadku, gdy ta choroba dotknęła Ciebie lub kogoś z Twojej Rodziny. Po wypisie ze szpitala trzeba przeorganizować całe życie, pojawiają się nowe problemy, które trzeba rozwiązać. Lęk i obawa o przyszłość potęgują poczucie bezsilności, a nawet złości. „Dlaczego mnie to spotkało?”
Pamiętaj, nie jesteś sam! Wysłuchamy Cię i odpowiemy na nurtujące Cię pytania.kl

Najważniejszym elementem leczenia udaru mózgu jest szybko wdrożona, systematyczna i profesjonalna rehabilitacja.

Czas to mózg, więc nie czekaj tylko rozpocznij rehabilitację poudarową już dziś.

W Instytucie Zdrowia – Rehabilitacji, Terapii Cyfrowej i Wirtualnej VR, pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów i z użyciem nowoczesnego sprzętu będziesz miał szansę na powrót do zdrowia. Możesz skorzystać ze specjalnie przygotowanych pakietów terapeutycznych dla chorych bezpośrednio po udarze mózgu lub dla tych, którzy nadal borykają się z niesprawnością po udarze.

Pamiętaj, że raz przebyty udar zwiększa prawdopodobieństwo kolejnego incydentu! dlatego warto przeprowadzać okresowe badania kontrolne, również w zakresie innych czynników ryzyka: chorób serca, nadciśnienia, chorób tarczycy i cukrzycy. Nasi lekarze specjaliści neurolodzy, kardiolodzy, diabetolodzy, endokrynolodzy sprawdzą stan Twojego zdrowia i zapewnią Ci optymalną profilaktykę i terapię.

Wielu chorych po udarze mózgu doświadcza nie tylko niedowładów kończyn, ale też i innych problemów. W Instytucie Zdrowia dr Boczarska-Jedynak traktujemy chorego indywidualnie i całościowo.

Spastyczność

czyli nadmierne napięcie mięśni – to częsty problem, z którym trudno poradzić sobie przy użyciu tradycyjnych metod farmakoterapii. Nasz ośrodek specjalizuje się w leczeniu toksyną botulinową spastyczności poudarowej. Zajmujemy się również kwalifikacją do leczenia przy pomocy pompy baklofenowej, a także prowadzimy chorych po takim zabiegu.
W przypadku zaburzeń mowy po udarze możesz skorzystać z opieki naszego logopedy, który zapewni Ci wsparcie w codziennej terapii.

Depresja poudarowa

dotyka nie tylko pacjentów, ale też i ich Bliskich. To najczęściej reakcja na traumatyzujące doświadczenie i zmianę życiową, ale też i konsekwencja uszkodzenia mózgu. Depresja potęguje niesprawność, powoduje utratę motywacji do działania i rehabilitacji, zaburza sen i negatywnie wpływa na możliwości regeneracji organizmu. Szybka reakcja, ocena specjalisty psychiatry i wdrożenie odpowiedniego, bezpiecznego leczenia są kluczowe w zapobieganiu rozwojowi tej groźnej konsekwencji udaru.

Nietrzymanie moczu po udarze

najczęściej wynika z uszkodzenia ośrodków i szlaków nerwowych odpowiadających za proces gromadzenia i oddawania moczu. To traumatyzujący objaw, wprowadzający chorego w zakłopotanie, nasilający poczucie krzywdy i bezsilności. W wielu przypadkach, zaburzenia funkcji pęcherza moczowego można złagodzić lub nawet wyeliminować. Zgłoś się do naszego specjalisty urologa, doświadczonego w diagnostyce i leczeniu nietrzymania moczu. Do właściwej oceny charakteru zaburzeń przeprowadza się badania urodynamiczne, głównie w celu doboru odpowiedniego planu leczenia.

I wreszcie to co niezwykle istotne w profilaktyce udaru mózgu – odpowiednia dieta, która nie tylko pomoże zrzucić zbędne kilogramy, ale przede wszystkim zapobiegnie rozwojowi miażdżycy tętnic mózgowych i ochroni komórki nerwowe przed uszkodzeniem. Nasz dietetyk opracuje dla Ciebie indywidualny program postępowania, abyś mógł cieszyć się dobrym zdrowiem i sprawnością na długie lata.

Jeśli chcesz zapobiec tej groźnej chorobie-zgłoś się do nas.

U nas możesz przeprowadzić badania profilaktyczne oceniające ryzyko udaru mózgu i zawczasu zapobiec niesprawności.

 

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski