Terapia manualna wg Lewita

Terapia manualna prof. Karela Lewita to metoda bardzo w Polsce rozpowszechniona i z sukcesami stosowana od lat. Prof. Karel Lewit od początku swojej lekarskiej działalności specjalizował się w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Wykorzystywał do tego celu najpierw proste techniki chiropraktyczne (trakcje), a następnie bardziej zaawansowane mobilizacje i manipulacje, które nieustannie doskonalił. Myśl przewodnia, która nam towarzyszy w postępowaniu diagnostycznym, zawarta jest w stwierdzeniu Lewita:

„Zaburzenia funkcji rzadko ograniczają się do jednego segmentu czy pojedynczej struktury. Dlatego w czasie postępowania diagnostycznego, narząd ruchu powinien być traktowany jako całość”. 

Postępowanie terapeutyczne, rozbudowując powyższe, przywraca zatem swojego rodzaju fizjologiczną „grę” pomiędzy stawami, mięśniami i strukturami nerwowymi, usprawniając całość organizmu, nie tylko jego wybraną część. Dlatego podczas terapii stosujemy pasywne i aktywne techniki mobilizacji i manipulacji, jak również aktywne ćwiczenia wykonywane przez pacjenta, aby wzmocnić i poprawić jego funkcjonalność.

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski