Neuralgia

masaż głowyNeuralgia potocznie zwana nerwobólem to ból inny niż wszystkie. Kto go doświadczył, ten wie jak bardzo zmienia życie.

Czasem jest to krótki, powtarzający się kilkanaście razy w ciągu dnia, przeszywający ból twarzy lub języka. Czasem objawia się jako ból kręgosłupa, który wędrując wzdłuż żeber opasuje klatkę piersiową lub ściska brzuch „jak obręczą”. Innym zaś razem to przejmujące bolesne pieczenie w miejscu po przebytym i wyleczonym półpaścu. Leki przeciwbólowe, które zwykle kupuje się bez recepty nie przynoszą ulgi, a ból staje się z czasem coraz częstszy, intensywniejszy i bardziej męczący.

Powodem neuralgii jest podrażnienie lub uszkodzenie zazwyczaj pojedynczego nerwu obwodowego. Zmieniony chorobowo nerw wysyła do mózgu informację o uszkodzeniu, ale nie precyzuje gdzie się ono zlokalizowało – to dlatego tak trudno ustalić, co jest przyczyną dolegliwości. Dodatkowo ból może też pojawić się w nerwie zdrowym, który jednak „zbuntował się” i mylnie alarmuje o swoim uszkodzeniu. Frustracji pacjenta może dopełniać fakt, że badanie neurologiczne zwykle nie ujawnia żadnych odchyleń. Część ciała, w której odczuwa się ból nie uległa urazowi oraz jest wolna od jakichkolwiek zmian chorobowych na skórze i jedyną wskazówką naprowadzającą na rozpoznanie jest relacja pacjenta!

Czy cierpisz na podobne dolegliwości?

Czy ból którego doświadczasz nie ustępuje pomimo wielu prób leczenia?

Opowiedz o swoim bólu neurologowi, który oceni czy Twój ból jest neuralgią!

 

W Instytucie Zdrowia dr Boczarska-Jedynak zostaniesz wysłuchany i zrozumiany!

Ocenimy Twój problem i zaproponujemy efektywne leczenie!

Istnieją specjalne środki farmakologiczne, przeznaczone właśnie dla tego rodzaju dolegliwości oraz specjalne metody leczenia zabiegowego (np. ostrzyknięcie nerwu lekiem lub uwolnienie do od ucisku). Przy opornych neuralgiach można również sięgnąć po innych metody leczenia radioterapeutycznego – np. Cyberknife.

Pamiętaj! Nie musisz żyć z bólem! Trafnie rozpoznany ból neuralgiczny może być skutecznie opanowany!

W Instytucie Zdrowia dr Boczarska-Jedynak możesz liczyć na fachową pomoc neurologa, anestezjologa i radioterapeuty!

Dostęp do nowoczesnych metod terapii zwiększa Twoją szansę na powrót do zdrowia!

Nie czekaj!

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski