Nadwaga

waga i centymetrTkanka tłuszczowa potrzebna jest każdemu człowiekowi. Jest magazynem energii, zabezpiecza nas przed zimnem, otacza też narządy chroniąc je przed urazami.

Komorki tłuszczowe pełnią bardzo ważne funkcje – biorą udział w gospodarce hormonalnej organizmu, wydzielają substancje regulujące apetyt oraz wpływają na pracę układu odpornościowego. Tłuszcz jest potrzebny. Ale czy każdy?

Uważa się, że to otaczająca narządy, trzewna tkanka tłuszczowa najbardziej odpowiada za choroby związane z otyłością. Jest bowiem bardzo aktywna metabolicznie, bogato unerwiona i ukrwiona. To właśnie osoby z sylwetką typu „jabłko”, u których tkanka tłuszczowa jest rozmieszczona na brzuchu, częściej zapadają na choroby serca czy cukrzycę. Tkanka tłuszczowa zlokalizowana na udach pośladkach (sylwetka typu „gruszka”) nie jest aż tak niebezpieczna. Ale w nadmiarze każda tkanka tłuszczowa przeszkadza.

Gdy kilka dodatkowych kilogramów zmienia się w sporą nadwagę a później i w otyłość – nie czekaj! To nie tylko problem z doborem garderoby, ale realne zagrożenie dla Twojego zdrowia!

Otyłość jest związana z ryzykiem przedwczesnej śmierci wskutek chorób serca, niektórych nowotworów, cukrzycy i niewydolności innych narządów!

 

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski