Misja

Instytut Zdrowia to miejsce unikatowe, którego idea rozwijała się od wielu lat!

Od początku pracy zawodowej, wraz ze zdobywaniem kolejnych umiejętności, ale też i praktycznych doświadczeń w pracy z Chorymi i ich Bliskimi, nabywałam przekonania o potrzebie stworzenia takiego ośrodka. Miejsca, w którym człowiek nie jest dzielony na kawałki i oceniany tylko pod kątem „niesprawnego elementu” - mięśni, wątroby czy palców ręki. Miejsca, w którym każdego traktuje się holistycznie i kompleksowo, analizując potrzeby całego organizmu, zarówno te dotyczące ciała jak i duszy. O wartości i potrzebie takiej medycyny wie każdy, ale obecny system opieki zdrowotnej nie ułatwia, a często wręcz uniemożliwia całościowe spojrzenie na Pacjenta, doprowadzając Chorych do rozczarowania i złości, a medyków do frustracji i poczucia beznadziejności.

Instytut Zdrowia powstawał długo, metodami małych kroków i z pomocą Ludzi, których spotkałam na swoje drodze życiowej. To nie tylko moi zawodowi Mentorzy, Bliscy oraz Współpracownicy, ale przede wszystkim Pacjenci, od których nauczyłam się najwięcej. Oni pokazali mi, że nie ma rzeczy niemożliwych, a każdy dzień przynosi nowe rozwiązania problemów, które tylko pozornie wydają się bez wyjścia.Drodzy Państwo, bardzo długo szukaliśmy odpowiedniej lokalizacji Instytutu Zdrowia. Lokalizacji z dala od wielkomiejskiego szumu, ale dobrze skomunikowanej z dużymi aglomeracjami.

W momencie, kiedy pojawiła się możliwość usytuowania naszego ośrodka w przepięknie położonej miejscowości Oświęcim, między rzekami Sołą i Wisłą, zdecydowaliśmy się bez wahania! Tutaj w nowoczesnym budynku, w sąsiedztwie Hotelu Hilton możecie Państwo zatrzymać się na kilka dni, oddać się opiece specjalistów i zadbać o swoje zdrowie, a także skorzystać z uroków pięknych bulwarów czy odwiedzić interesujące miejsca. Chcemy, abyście Państwo czuli się w naszym ośrodku komfortowo, intymnie, a podczas diagnostyki byli odprężeni i wypoczęci. To bardzo ważne dla właściwej oceny stanu Waszego zdrowia. Dlatego zachęcam do korzystania z naszych pakietów pobytowych. Przygotowaliśmy ofertę nie tylko dla Chorych, ale też Waszych Bliskich, tak aby w czasie Waszej diagnostyki czy rehabilitacji mogli skorzystać z najnowszych osiągnięć medycyny regeneracyjnej i przeciwstarzeniowej lub po prostu odpocząć i zrelaksować się w przyjaznym otoczeniu. Państwa Bliscy są dla Was ważni. Często poświęcają się Wam bez reszty. Warto zadbać również o ich wypoczynek i oddech od codzienności. Po to właśnie stworzyliśmy Instytut Zdrowia. To miejsce dla Państwa, abyście mogli poczuć się bezpiecznie i nabrali pewności, że dbanie o zdrowie nie musi być przykrą koniecznością, ale może być także przyjemnością.

Dlaczego należy leczyć się kompleksowo?

Spójrzcie na swój organizm jak na najwyższej klasy samochód, w którym nie wystarczy od czasu do czasu wymienić przepalonej żarówki, ale który wymaga systematycznych przeglądów i najwyższej jakości paliwa. Ma Wam przecież służyć długie lata, bo żyjemy coraz dłużej! Średnia długość życia człowieka wynosi już 80 lat i zwiększa się co roku o trzy miesiące. Nasze ciało i umysł mają więc przed sobą jeszcze wiele lat wytężonej pracy. Dlatego misją i nadrzędnym celem działania Instytutu Zdrowia jest profilaktyka i zapobieganie chorobom oraz niesprawności. Profilaktyka, profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka! Dla Ciebie i Twojej Rodziny! To jedyny sposób, aby przedłużyć życie i spędzić je w zdrowiu, radości i komforcie! Niestety starzejemy się nierówno, natura nie jest dla niektórych łaskawa. Rośnie liczba chorób neurodegeneracyjnych, których podłożem jest przyspieszone starzenie mózgu. Jak im zapobiec? Czy w ogóle jest to możliwe? A jeśli choroba już się rozwija to jak zapobiec niesprawności? Jak utrzymać dobrą formę na lata? Instytut Zdrowia powstał właśnie po to, aby pomagać, edukować, wspierać, diagnozować i leczyć zgodnie z najlepszą wiedzą, bazując na wieloletnim doświadczeniu specjalistów oraz z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy medycyny.Cały Personel Instytutu Zdrowia i wszyscy Specjaliści, którzy z nami współpracują to ludzie nieprzypadkowi! To wybitni fachowcy w swoich dziedzinach, nie tylko przygotowani merytorycznie, ale posiadający ogromne doświadczenie praktyczne. Osoby szczególne, które miałam szczęście spotkać często wiele lat temu, współpracować z nimi, obserwować ich rozwój oraz podejście do Chorego. Ludzie z mnóstwem empatii, otwarci i życzliwi, dla których Pacjent jest najważniejszy. Pełni szacunku, ale i pokory dla nieprzewidywalności ludzkiego organizmu. Medycyna jest bowiem sztuką, a nie matematyką. Każdy z nas to wie, ale nie każdy ma szansę wdrożyć w życie.

Ludzie, leczenie i technologia!

Instytut Zdrowia to przede wszystkim Ludzie, ale też nowe technologie, które przychodzą z pomocą tam, gdzie nie wystarcza standardowa terapia. Zadbaliśmy o nowoczesny sprzęt diagnostyczny, rehabilitacyjny i dostęp do unikatowych terapii. Stosujemy leczenie dobrane do Pacjenta, w skojarzeniu z dietą i zmianą nawyków. Całym sercem popieramy ideę medycyny personalizowanej, dopasowanej dla każdego z osobna, bo każdy z nas jest inny i wymaga innych metod terapeutycznych. Walczymy również o ideę value-based medicine, czyli opieki medycznej opartej na wartości, z uwzględnieniem wyników i efektów terapii, a nie tylko liczby przyjętych Pacjentów. Od początku powstania Instytutu Zdrowia sprawdzamy również siebie, monitorujemy nasze standardy, rezultaty działań i satysfakcję odwiedzających nas. W ten sposób zachowujemy uczciwość w stosunku do Pacjentów i zapewniamy im bezpieczeństwo. Wszystko z myślą o Was, aby diagnozować i leczyć według najnowszej wiedzy i z wykorzystaniem sprawdzonych i efektywnych metod terapii.Instytut Zdrowia to trzy Kliniki, stanowiące tak naprawdę jedną całość. Obszary, którymi zajmują się Klinika Neurologii i Medycyny Regeneracyjnej, Klinika Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej oraz Klinika Rehabilitacji, Terapii Cyfrowej i Wirtualnej VR przeplatają się i uzupełniają. Ta ostatnia zasługuje na szczególną uwagę, bowiem jest to pierwsza w Polsce Klinika, która stosuje zaawansowane technologie wirtualnej i dodanej rzeczywistości w rehabilitacji Pacjentów z różnymi schorzeniami. To przyszłość w medycynie, podobnie jak obszar rozwijającej się medycyny regeneracyjnej. W Instytucie Zdrowia jesteśmy więc o krok dalej. W trosce o Ciebie i Twoich Bliskich.

Zapraszając do Instytutu Zdrowia życzę każdemu optymizmu i wiary w przyszłość.

Z szacunkiem i nadzieją na spotkanie,
dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski