+48794070701
PolishEnglishGerman
Małgorzata Bujak-Famulska

mgr Małgorzata Bujak-Famulska

Jest neuropsychologiem i neurologopedą.  Od 10 lat współpracuje z placówkami medycznymi w zakresie diagnostyki oraz rehabilitacji zaburzeń pamięci. Od kilku lat zajmuje się także terapią zaburzeń mowy u pacjentów neurologicznych. Swoje doświadczenie kliniczne nabywała pracując w Klinice Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Miała tam możliwość pracy nie tylko z pacjentami ambulatoryjnymi ale też z pacjentami leżącymi i wymagającymi stałej opieki. Jej osobiste doświadczenia pozwalają się wczuć doskonale w sytuację chorych oraz ich rodzin, którzy zmagają się z postępującymi schorzeniami.  Swoich pacjentów otacza niezwykłą troską i życzliwością.  Nieustannie kształci się i podnosi swoje umiejętności zawodowe uczestnicząc w kursach, seminariach oraz studiach podyplomowych z obszaru zaburzeń neurologicznych osób dorosłych.

Specjalizuje się w diagnostyce i rehabilitacji chorych z postępującymi zespołami otępiennymi (np. z chorobą Alzheimera) oraz zaburzeniami pamięci w przebiegu innych jednostek chorobowych.

Do Małgorzaty Bujak możesz zgłosić jeżeli zauważyłeś u siebie albo u kogoś ze swojej rodziny:

  • problemy z zapamiętywaniem nowych informacji, koncentracją uwagi
  • problemy z wypowiadaniem słów, “znajdywaniem słów” w głowie, płynnością wypowiedzi
  • problemy z wykonywaniem wyuczonych czynności
  • problemy z zachowaniem

Poza diagnostyką neuropsychologiczną, mgr Małgorzata Bujak prowadzi także systematyczną terapię chorych z rozpoznanymi chorobami otępiennymi (choroba Alzheimera, otępienie naczyniowe i inne).

W przypadku gdy Ty lub ktoś z Twoich bliskich cierpicie na jakiekolwiek zaburzenia mowy (np. afazję, trudności w rozumieniu mowy i wypowiadaniu właściwych słów lub niewyraźną mowę) – możemy zaproponować terapię logopedyczną.

umów się na wizytę