mgr Magdalena Bednar, specjalista fizjoterapii

Magdalena Bednar

Mgr Magdalena Bednar jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W 2010 roku uzyskała tytuł magistra fizjoterapii na podstawie pracy badawczej dotyczącej wydatku energetycznego podczas wysiłku fizycznego u pacjentów z zaburzeniami układu hormonalnego. Po studiach rozpoczęła pracę w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Śląskiego Uniwersytety Medycznego im. Prof. K.Gibińskiego w Katowicach, z którym związana była zawodowo aż do 2018 r.
W tym okresie mgr Magdalena Bednar doskonaliła swoje umiejętności uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach,w tym terapii NDT Bobath dla dorosłych, kurs koncepcji Proprioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF), kurs Kinesio Taping Fundamentals and Advanced, kursy terapii manualnej oraz współczesnych metod diagnostycznych tkanek miękkich. W roku 2013 rozpoczęła specjalizację z fizjoterapii. Swój wieloletni warsztat pracy z pacjentem udoskonalała na Oddziale Udarowym a następnie na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej UCK. Posiada doświadczenie w diagnostyce i programowaniu procesu fizjoterapii u pacjentów po udarach mózgu oraz pacjentów z dysbalansem nerwowo-mięśniowym. Praca w obszarze klinicznym umożliwiła zdobycie umiejętności analizy i kwalifikację przypadków klinicznych zgodnie z standardami ICF.
Od 2008 Magdalena Bednar jest certyfikowanym Instruktorem Nordic walking nadawanym przez Międzynarodową Federację Nordic Walking.

Mgr Magdalena Bednar jest współautorem licznych prac naukowych w zakresie neurologii i fizjoterapii. Jest nie tylko przygotowanym merytorycznie fizjoterapeutą, ale przede wszystkim wspaniałym towarzyszem w pracy zespołowej, służąc chorym swoim wieloletnim doświadczeniem. W pracy z pacjentem ma ogromne pokłady empatii i cierpliwości. Jej niezwykle pozytywne nastawienie do świata i do ludzi przekłada się na efekty kliniczne. W towarzystwie mgr Magdaleny Bednar po prostu chce się przebywać i zaczerpnąć trochę jej niespożytej energii i ciepła.
Po pracy – zapalona snowboardzistka, fanka nowych technologii i dobrej muzyki, właścicielka kota Jasona i psa Cody, uwielbia spędzać czas w towarzystwie rodziny i przyjaciół, których zaraża swoim optymizmem.

Do mgr Magdaleny Bednar możesz zgłosić się z każdym problemem, zwłaszcza jeżeli:

  • chorujesz na chorobę Parkinsona
  • masz zaburzenia chodu
  • masz niedowład po udarze mózgu
  • przebyłeś uraz czaszkowo-mózgowy lub uraz rdzenia kręgowego
  • cierpisz na bóle kręgosłupa
  • masz bóle i zwyrodnienia stawów
  • cierpisz na inne problemy ruchowe
Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski