+48794070701
PolishEnglishGerman
Marek Zdeb

dr n. med. Marek Zdeb

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w w Katowicach. Specjalizację z dziedziny neurochirurgii uzyskał w trakcie pracy w Klinice Neurochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach – Ligocie. Obecnie pracuje w Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego w Katowicach

Dr n. med. Marek Zdeb jest doskonałym specjalistą i fachowcem w swojej dziedzinie na co dzień podejmującym się niezwykle trudnych operacji neurochirurgicznych. Prowadzi również badania naukowe, które zaowocowały m.in. obroną pracy doktorskiej pt: „Skuteczność i bezpieczeństwo endoskopowego leczenia klinicznie nieczynnych makrogruczolaków przysadki mózgowej u chorych powyżej 65 r.ż.”

Obszarami szczególnego zainteresowania dr n. med. Marka Zdeba są: diagnostyka i leczenie chorób ośrodkowego układu nerwowego, w tym m. in.: chorób naczyniowych mózgu (tętniaków, malformacji naczyniowych), nowotworów (guzów mózgu), urazów mózgu i wad wrodzonych leczenie chorób kręgosłupa, takich jak: dyskopatie, kręgozmyk, stenoza, guzy kanału kręgowego leczenie chorób nerwów obwodowych – np. zespoły cieśni, nowotwory  implantacja stymulatorów mózgu w chorobie Parkinsona – Głęboka Stymulacja Mózgu – DBS

Dr n.med. Marek Zdeb jest niezwykle lubiany przez pacjentów. Chorzy cenią go za jego profesjonalizm, szacunek i holistyczne podejście do pacjenta, poparte rzetelną analizą lekarską. Jego wysokie kompetencje, doświadczenie, wiedza i nowoczesne podejście do neurochirurgii sprawia, że chorzy bez obaw oddają się w jego ręce.

Szczególną grupą chorych, którym dr n.med Marek Zdeb pomaga odzyskać sprawność i radość życia poprzez wszczepianie stymulatorów mózgu DBS, są pacjenci z chorobą Parkinsona. Prywatnie dr Marek Zdeb jest zapalonym motocyklistą. Zimą jeździ na nartach, latem żegluje.

umów się na wizytę