+48794070701
PolishEnglishGerman
Marcin Tutaj

dr n. med. Marcin Tutaj

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie uzyskał również stopień doktora medycyny. Tytuł specjalisty w dziedzinie neurologii uzyskał w Klinice Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Od ponad 20 lat ściśle związany jest z Katedrą i Kliniką Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, a od kilkunastu również z firmą Medtronic, pełniąc funkcję konsultanta klinicznego ds. DBS (Głęboka Stymulacja Mózgu).

Jest współautorem wielu publikacji naukowych z dziedziny neurologii w czasopismach zagranicznych i krajowych. Doświadczenie naukowe i kliniczne zbierał także podczas staży zagranicznych w Klinikach Neurologii na New York University (jako stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej) oraz na Uniwersytecie w Erlangen-Norymberdze.

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu choroby Parkinsona i innych chorób ruchu, omdleń, niedociśnienia ortostatycznego oraz innych zespołów nietolerancji ortostatycznej i zaburzeń autonomicznych w przebiegu chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, takich jak zanik wieloukładowy, neuropatie autonomiczne. Ponadto diagnozuje i leczy pacjentów z zawrotami głowy i bólami kręgosłupa. Pacjenci uwielbiają Pana Doktora, ponieważ zawsze wykazuje się ogromem empatii i indywidualnym podejściem.

Poza pracą fascynuje się muzyką i winem, uprawia narciarstwo alpejskie i triathlon.

 

umów się na wizytę