+48794070701
PolishEnglishGerman
Małgorzata Bujak-Famulska

mgr Małgorzata Bujak-Famulska

Mgr Małgorzata Bujak-Famulska jest neuropsychologiem i neurologopedą.  Od wielu lat zajmuje się diagnostyką i rehabilitacją zaburzeń pamięci, a także terapią zaburzeń mowy u pacjentów neurologicznych.

Swoje doświadczenie kliniczne nabywała pracując w Klinice Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Miała tam możliwość pracy nie tylko z pacjentami ambulatoryjnymi ale też z pacjentami leżącymi i wymagającymi stałej opieki. Jej osobiste doświadczenia pozwalają się wczuć doskonale w sytuację chorych oraz ich rodzin, którzy zmagają się z postępującymi schorzeniami.  Swoich pacjentów otacza niezwykłą troską i życzliwością.  Nieustannie kształci się i podnosi swoje umiejętności zawodowe uczestnicząc w kursach, seminariach oraz studiach podyplomowych z obszaru zaburzeń neurologicznych osób dorosłych.

Specjalizuje się w diagnostyce i rehabilitacji chorych z postępującymi procesami neurozwyrodnieniowymi – zespołami otępiennymi (np. z chorobą Alzheimera), a także zaburzeniami pamięci w przebiegu innych schorzeń układu nerwowego. Zajmuje się także kwalifikacją neuropsychologiczną do zabiegów Głębokiej Stmulacji Mózgu (DBS).

Do mgr Małgorzaty Bujak-Famulskiej możesz zgłosić jeżeli zauważyłeś u siebie albo u kogoś ze swojej rodziny:

  • problemy z zapamiętywaniem nowych informacji, koncentracją uwagi
  • problemy z wypowiadaniem słów, “znajdywaniem słów” w głowie, płynnością wypowiedzi
  • problemy z wykonywaniem wyuczonych czynności
  • problemy z zachowaniem

Poza diagnostyką neuropsychologiczną, mgr Małgorzata Bujak-Famulska prowadzi także systematyczną terapię chorych z rozpoznanymi chorobami otępiennymi (choroba Alzheimera, otępienie naczyniowe i inne). Rehabilitacja takich chorych polega bowiem na regularnej aktywizacji procesów pamięciowych u pacjenta.

Mgr Małgorzata Bujak-Famulska zajmuje się również terapią zaburzeń mowy, powstałych w wyniku uszkodzenia układu nerwowego np. w wyniku ch.Parkinsona i innych parkinsonizmów lub udaru mózgu.

Na taką terapię mogą zgłosić się osoby, które cierpią na jakiekolwiek zaburzenia mowy (np. afazję, trudności w rozumieniu mowy i wypowiadaniu właściwych słów lub niewyraźną mowę).

Prywatnie mgr Małgorzata Bujak-Famulska jest uśmiechniętą, wesołą i empatyczną miłośniczką zwierząt. Aktualnie w jej domu rządzi piesek Figa i kot Maniek.

umów się na wizytę