+48794070701
PolishEnglishGerman
Magdalena Bednar

mgr Magdalena Bednar

Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W 2010 roku uzyskała tytuł magistra fizjoterapii na podstawie pracy badawczej dotyczącej wydatku energetycznego podczas wysiłku fizycznego u pacjentów z zaburzeniami układu hormonalnego. Po studiach rozpoczęła pracę w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Śląskiego Uniwersytety Medycznego im. Prof. K.Gibińskiego w Katowicach, z którym związana była zawodowo aż do 2018 r.

W tym okresie mgr Magdalena Bednar doskonaliła swoje umiejętności uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach,w tym terapii NDT Bobath dla dorosłych, kurs koncepcji Proprioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF), kurs Kinesio Taping Fundamentals and Advanced, kursy terapii manualnej oraz współczesnych metod diagnostycznych tkanek miękkich. W roku 2013 rozpoczęła specjalizację z fizjoterapii. Swój wieloletni warsztat pracy z pacjentem udoskonalała na Oddziale Udarowym a następnie na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej UCK. Posiada doświadczenie w diagnostyce i programowaniu procesu fizjoterapii u pacjentów po udarach mózgu oraz pacjentów z dysbalansem nerwowo-mięśniowym. Praca w obszarze klinicznym umożliwiła zdobycie umiejętności analizy i kwalifikację przypadków klinicznych zgodnie z standardami ICF.

Od 2008 jest certyfikowanym Instruktorem Nordic walking nadawanym przez Międzynarodową Federację Nordic Walking.
Mgr Magdalena Bednar jest współautorem licznych prac naukowych w zakresie neurologii i fizjoterapii. Jest nie tylko przygotowanym merytorycznie fizjoterapeutą, ale przede wszystkim wspaniałym towarzyszem w pracy zespołowej, służąc chorym swoim wieloletnim doświadczeniem. W pracy z pacjentem ma ogromne pokłady empatii i cierpliwości. Jej niezwykle pozytywne nastawienie do świata i do ludzi przekłada się na efekty kliniczne. W towarzystwie mgr Magdaleny po prostu chce się przebywać i zaczerpnąć trochę jej niespożytej energii i ciepła.

Po pracy – zapalona snowboardzistka, fanka nowych technologii i dobrej muzyki, właścicielka psów Bradleya i Berniego oraz kota Jasona, uwielbia spędzać czas w towarzystwie rodziny i przyjaciół, których zaraża swoim optymizmem.

Do mgr Magdaleny Bednar możesz zgłosić się z każdym problemem, zwłaszcza jeżeli:
• chorujesz na chorobę Parkinsona
• masz zaburzenia chodu
• masz niedowład po udarze mózgu
• przebyłeś uraz czaszkowo-mózgowy lub uraz rdzenia kręgowego
• cierpisz na bóle kręgosłupa
• masz bóle i zwyrodnienia stawów
• cierpisz na inne problemy ruchowe

 

umów się na wizytę