+48794070701
PolishEnglishGerman
Katarzyna Spisak-Borowska

dr n. med. Katarzyna Spisak-Borowska

Jest specjalistą neurologiem, absolwentką Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie również obroniła pracę doktorską pt: „Wpływ zamknięcia przetrwałego otworu owalnego na migrenowe bóle głowy u pacjentów po przebytym niedokrwiennym incydencie neurologicznym”.

Jest współautorką prac naukowych, a także cenionym wykładowcą na warsztatach i konferencjach poświęconych naczyniowym i kardiogennym incydentom mózgowym. Znakomicie łączy zainteresowania naukowe z praktyką kliniczną.

Dr n. med. Katarzyna Spisak-Borowska ma doświadczenie w pracy w Oddziale Neurologicznym, Oddziale Udarowym oraz w lecznictwie ambulatoryjnym. Obecnie pracuje w Oddziale Neurologii Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów ze wszystkimi schorzeniami neurologicznymi, szczególnie z dolegliwościami bólowymi głowy, zawrotami głowy, zespołami bólowymi kręgosłupa, zespołami otępiennymi, padaczką i uszkodzeniami nerwów obwodowych.

Jest doskonałym diagnostą – ma ogromne doświadczenie w wykonywaniu badań usg doppler tętnic szyjnych i kręgowych a także tętnic wewnątrzczaszkowych (TCD), w tym w kierunku mikrozatorowości mózgowej. To dzięki m.in. takim badaniom można wykryć obecność problemów kardiologicznych takich jak przetrwały otwór owalny (PFO), który jest czynnikiem ryzyka udaru mózgu.

Do dr n. med. Katarzyny Spisak-Borowskiej możesz zgłosić się zwłaszcza w przypadku gdy podejrzewasz u siebie problem z krążeniem mózgowym, masz bóle głowy, przeszedłeś udar lub chcesz zapobiec jego wystąpieniu.

Z pewnością otrzymasz fachową odpowiedź na nurtujące Cię pytania – dr n. med. Katarzyna Spisak-Borowska jest dociekliwą i skrupulatną specjalistką, która żadnego pytania nie pozostawi bez odpowiedzi.

W wolnych chwilach Pani Doktor a uprawia sport – biega, jeździ na rowerze i na nartach.

umów się na wizytę