+48794070701
PolishEnglishGerman
Daniel Stompel

dr n. med. Daniel Stompel

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Już w czasie studiów aktywnie pracował naukowo realizując projekty badawcze i prezentując ich wyniki na Ogólnopolskich i Międzywydziałowych Konferencjach Naukowych Studentów Akademii Medycznych. Równocześnie był wolontariuszem Stacji Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Siemianowicach Śląskich, odbył też staż na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Przewodu Pokarmowego szpitala Hopital de Hautpierre w Strasbourgu w ramach wymiany z Uniwersytetem L. Pasteur’a w Strasbourgu.

Jego zainteresowania kliniczne od początku oscylowały wokół schorzeń układu nerwowego. Po ukończeniu studiów dr Daniel Stompel pracował w Klinice Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, w Centralnym Szpitalu Klinicznym im. Prof. K. Gibińskiego w Katowicach, gdzie uzyskał specjalizację z neurologii.

Nieprzerwanie od 2008 jest wykładowcą Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Posiada ogromna wiedzę z zakresu neuroanatomii i neurofizjologii co w połączeniu z bogatym doświadczeniem praktycznym sprawia, że potrafi rozwikłać nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia diagnostyczne.

Dr Daniel Stompel jest lekarzem niezwykle rzetelnym i dociekającym przyczyny schorzeń. W obszarze jego zainteresowań znajdują się m.in.

  • choroby neurodegeneracyjne,
  • naczyniowe i demielinizacyjne ośrodkowego układu nerwowego (np. otępienia, choroba Parkinsona, udar mózgu, stwardnienie rozsiane).
  • osoby z problemami z pamięcią, zaburzeniami ruchowymi, bólami kręgosłupa, rwą kulszową, chorobami nerwów obwodowych, chorobami naczyniowymi mózgu i innymi.

Obronił pracę doktorską dotyczącej choroby Alzheimera. Drugim obszarem zainteresowań dr Daniela Stompla są choroby obwodowego układu nerwowego. Jest doskonałym diagnostą i skutecznie pomaga pacjentom z chorobami kręgosłupa i nerwów obwodowych.

Dr Daniel Stompel do każdego pacjenta podchodzi z ogromną empatią i szacunkiem. Jest niezwykle skrupulatny i dokładny w analizie stanu zdrowia chorego.

Dla kolegów lekarzy serdeczny i wspierający – nigdy nie odmawia pomocy przy rozwiązywaniu komplikowanych zagadek anatomicznych i neurologicznych.

Prywatnie zapalony biegacz.

umów się na wizytę