HOLTER EKG

holter EKGHolter EKG – co to jest?

Metoda Holtera EKG jest badaniem elektrokardiograficznym. Odbywa się zazwyczaj w czasie 24 godzin, czasem nawet w trybie 48 godzinnym. Tradycyjne EKG trwa kilka chwil i w tym czasie nie zawsze udaje się zarejestrować pojawiające się nieprawidłowości pracy serca.

Holter EKG to bezbolesna i nieinwazyjna metoda pomiaru rytmu serca. Badanie pozwala na diagnostykę zaburzeń rytmu serca, zmian niedokrwiennych oraz pauz w pracy serca, które wystąpią w trakcie rejestracji. Dzięki badaniu można wykryć przyczynę lub monitorować leczenie takich chorób, jak:

  • omdlenia i utraty przytomności pochodzenia sercowego

  • obserwacja niektórych wrodzonych chorób serca

  • bloki przewodzenia i pauzy w pracy serca wymagające leczenia za pomocą wszczepienia stymulatora serca

  • choroba wieńcowa i stan po zawale serca

  • ocena rytmu po wszczepieniu stymulatora serca

  • zaburzenia rytmu serca

Badanie Holtera prowadzone jest przez całą dobę. Na klatce piersiowej pacjenta umieszcza się specjalne elektrody połączone z urządzeniem rejestrującym zapis EKG. Niewielkich rozmiarów aparatura nie przeszkadza w codziennych sprawnościach, można ją przypiąć np. do paska spodni lub zawiesić na szyi.

Przygotowaniem do badania jest jedynie odtłuszczenie miejsc przyczepu elektrod, a w przypadku dużego owłosienia – usunięcie go golarką. W przeddzień oraz w dniu zakładania urządzenie nie należy używać balsamów, kremów i innych specyfików natłuszczająco-nawilżających na skórę okolicy klatki piersiowej oraz brzucha. Może to utrudnić  założenie elektrod oraz zaburzyć przebieg badania.

Interesuje Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami!

Interesuje Cię nasza oferta lub masz pytania dotyczące naszej pracy? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 20:00. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski