HOLTER CIŚNIENIOWY

holter ciśnieniowyNadciśnienie tętnicze krwi jest jedną z najczęstszych chorób układu krążenia.
Nieleczone nadciśnienie znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych powikłań sercowo-naczyniowych  takich jak: zawał serca, udar mózgu i zaburzenia rytmu serca.

Pomiar ciśnienia w gabinecie lekarskim/pielęgniarskim jest jedną z najważniejszych metod rozpoznania nadciśnienia tętniczego. W pewnych przypadkach taka ocena może być jednak niewystarczająca. W tych sytuacjach wskazane jest całodobowe, automatyczne monitorowanie ciśnienia (ang. ambulatory blood pressure monitoring – ABPM), określane jako holter  ciśnieniowy.

W Instytucie Zdrowia oferujemy badanie holterem ciśnieniowym, który wykonuje określoną liczbę pomiarów w ciągu doby. Pomiary wykonane tą techniką odzwierciedlają rzeczywiste wartości ciśnienia w trakcie normalnego funkcjonowania  pacjenta. Jest to trudne do uchwycenia podczas pojedynczych badań w gabinecie lekarskim.

Badanie pozwala ocenić dobowy profil ciśnienia tętniczego, a zwłaszcza występowania nocnego obniżenia ciśnienia, co ma znaczący wpływ na sposób i skuteczność leczenia oraz ocenę prawdopodobieństwa wystąpienia powikłań nadciśnienia tętniczego w przyszłości.

Pomiary dokonywane poza środowiskiem medycznym (szpital, przychodnia), eliminują związany z tym stres, a także identyfikację pacjentów z tzw. „nadciśnieniem białego fartucha”, które nie wymaga leczenia.

Pamiętajmy – profilaktyka nadciśnienia tętniczego krwi powinna być dla każdego z nas bardzo ważna.

Zapraszamy!

Interesuje Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami!

Interesuje Cię nasza oferta lub masz pytania dotyczące naszej pracy? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 20:00. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski