Drętwienie rąk i nóg

Zaburzenia czucia rąk i nóg mogą przybierać różne postacie.
Najczęstsze z nich to: drętwienie, mrowienie, cierpnięcie, pieczenie, brak czucia, nadwrażliwość na dotyk, ból.

Objawy zwykle pojawiają się najpierw w palcach dłoni lub stóp i początkowo są niemal niezauważalne. Jednak z tygodnia na tydzień potrafią przybierać na sile i stanowić duży problem w codziennym funkcjonowaniu. Z czasem może pojawić się silny ból dłoni wybudzający ze snu czy pieczenie stóp niepozwalające zasnąć.

Czy ten problem dotyczy również Ciebie?

Jeśli początkowo chwilowe drętwienie dłoni, które mijało zwykle po potrząśnięciu ręką nasila się – sprawdź czy to nie zespół cieśni nadgarstka

Jeśli stopy stały się nieczułe i masz wrażenie jakby ciągle przeszywane były przez setki małych igiełek – sprawdź to!

Może jedna z chorób które już posiadasz (na przykład cukrzyca) spowodowała uszkodzenie włókien nerwowych w Twoich nogach?

A może choroba kręgosłupa powoduje, że nie czujesz swojej stopy jak dawniej?

Może to Zespól Niespokojnych Nóg powoduje uporczywe nieprzyjemne wrażenie i nie daje Ci spokojnie zasnąć?

Możliwości jest wiele. Sprawdź co jest przyczyną Twoich problemów! Warto skonsultować z neurologiem zaburzenia czucia kiedy są jeszcze niewielkie i nie odkładać tego „na potem”, gdyż jak to bywa z większością chorób, wczesna diagnostyka i rozpoznanie oznaczają większą szansę na skuteczne leczenie.

W Instytucie Zdrowia dr Boczarska-Jedynak posiadamy nowoczesny sprzęt diagnostyczny do oceny nerwów obwodowych, dzięki któremu dokładnie ocenimy Twój problem.
Lekarze neurolodzy doświadczeni w wykonywaniu badań elektrofizjologicznych oraz w prowadzeniu chorych z uszkodzeniami nerwów pomogą Ci pozbyć się nieprzyjemnych objawów i uniknąć dalszych, często groźnych konsekwencji.

Pamiętaj:  Jeśli zaburzenia czucia wystąpiły nagle, dotyczą jednej tylko połowy ciała tj. połowy twarzy, ręki i nogi oraz towarzyszy im poczucie braku siły w ręce lub nodze – nie czekaj i zgłoś się natychmiast do najbliższego szpitala na ostry dyżur medyczny!

 

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski