DIETOPROFILAKTYKA

koktajlDietoprofilaktyka to postępowanie żywieniowe, które ma na celu zmniejszanie ryzyka występowania wielu chorób takich jak np. cukrzyca, miażdżyca czy nowotwory.

Przez dostarczanie odpowiednich składników pokarmowych we właściwych proporcjach można zwalniać procesy starzenia się organizmu, zmniejszać stany zapalne, wspomagać pamięć, koncentrację czy poprawiać wygląd skóry. Szczególnie ważna dietoprofilaktyka powinna być dla osób, których krewni chorują na schorzenia układu sercowo-naczyniowego, cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, neurodegeneracyjne i nowotwory.

Żywienie w dietoprofilaktyce powinno być projektowane indywidualnie w zależności od stanu zdrowia pacjenta, jego potrzeb oraz stylu życia. Wizyta u dietetyka obejmuje zarówno ocenę dotychczasowego odżywiania jak i wskazanie kierunku, jaki należy obrać by chronić się przed chorobami dietozależnymi. Pozwala wprowadzić w praktyce znane zasady zdrowego żywienia, które pomogą osiągnąć wyznaczony cel. Dietetyk ułatwi także przygotowania do szczególnej roli mamy kobietom, które planują macierzyństwo oraz przejście przez okres laktacji bez zmagania się z mitami dotyczącymi diety matki karmiącej.

Dieta dla kobiet planujących ciążę

-umożliwiająca przygotowanie organizmu na okres wyjątkowych 9 miesięcy oczekiwania na dziecko. Pozwala uzupełnić składniki odżywcze, ale też wypracować zdrowe nawyki żywieniowe, które można potem przekazać całej rodzinie. Odpowiednie odżywianie na 6 miesięcy przed poczęciem korzystnie wpływa na płodność, podnosi szansę prawidłowego przebiegu ciąży a także może w przyszłości chronić dziecko przed rozwojem poważnych chorób takich jak otyłość czy cukrzyca. Opieka ta kierowana jest także do przyszłych rodziców w trakcie leczenia zaburzeń płodności.

Dieta dla kobiet w ciąży i mam karmiących

– okres oczekiwania na potomka to ważny czas, w którym sposób odżywiania przyszłej mamy wpływa nie tylko na aktualny stan zdrowia dziecka, ale również ryzyko występowania poważnych chorób w przyszłości. Zjawisko to nazywa się tzw. programowaniem metabolicznym. Odpowiednio rozplanowane postępowanie dietetyczne w ciąży pozwoli uzyskać kontrolowany przyrost wagi oraz dostarczyć organizmowi wszystko niezbędnych składników odżywczych. Ułatwi także rozpoczęcie karmienia rozwiewając wszelkie wątpliwości w zakresie pokarmów wskazanych i przeciwwskazanych podczas laktacji.

Dieta anti-aging- aby opóźnić procesy starzenia

– skupia się na dostarczeniu organizmowi odpowiedniej ilości składników działających antyoksydacyjnie. Pozwala poprawić kondycję skóry, włosów i paznokci. Wspomaga utrzymanie efektów zabiegów medycyny estetycznej. Łagodzi procesy zapalne i poprawia odporność organizmu. Obniża przy okazji ryzyko wielu chorób zwanych cywilizacyjnymi takich jak cukrzyca, otyłość czy miażdżyca. Przez odpowiednią dawkę substancji przeciwutleniających zawartych w nieprzetworzonych produktach zmniejsza poziom wolnych rodników przyspieszających proces starzenia. Opiera się głównie o tzw. superfoods, czyli superprodukty, które odznaczają się wysoką wartością odżywczą.

Dieta neuroprotekcyjna

zwana również dietą MIND. Stanowi połączenie dwóch uznawanych za najlepsze modeli żywienia- diet śródziemnomorskiej i DASH. Jej zadaniem jest poprawa pracy układu nerwowego. Usprawnia koncentracje i pamięć. Prawdopodobnie obniża również ryzyko rozwoju niektórych chorób neurodegeneracyjnych takich jak np. choroba Alzheimera. Warto wiedzieć, że występujące wraz z wiekiem zaburzenia poznawcze i procesy otępienne można spowalniać zmieniając styl życia ze szczególnym uwzględnieniem diety.

Edukacja żywieniowa dorosłych i dzieci

  • obejmuje zarówno porady indywidualne, których celem jest przekazanie praktycznych wskazówek jak zdrowo się odżywiać jak i wykłady oraz warsztaty kulinarne. Zajęcia kierowane są do osób w każdym wieku.

Nasz dietetyk kliniczny – mgr Marzena Rojek Ledwoch jest wysokiej klasy ekspertem żywienia, która w bezpieczny i skuteczny sposób wskaże Ci kierunek działań do osiągnięcia równowagi organizmu i zdrowia na długie lata.

Zgłoś się już dziś – rezultaty mogą Cię zaskoczyć!

 

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski