dr n. med. Daniel Stompel, neurolog

dr Daniel Stompeldr n. med. Daniel Stompel

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Już w czasie studiów aktywnie pracował naukowo realizując projekty badawcze i prezentując ich wyniki na Ogólnopolskich i Międzywydziałowych Konferencjach Naukowych Studentów Akademii Medycznych. Równocześnie był wolontariuszem Stacji Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Siemianowicach Śląskich, odbył też staż na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Przewodu Pokarmowego szpitala Hopital de Hautpierre w Strasbourgu w ramach wymiany z Uniwersytetem L. Pasteur’a w Strasbourgu.
Jego zainteresowania kliniczne od początku oscylowały wokół schorzeń układu nerwowego. Po ukończeniu studiów dr Daniel Stompel pracował w Klinice Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, w Centralnym Szpitalu Klinicznym im. Prof. K. Gibińskiego w Katowicach, gdzie uzyskał specjalizację z neurologii. Nieprzerwanie od 2008 jest wykładowcą Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Posiada ogromna wiedzę z zakresu neuroanatomii i neurofizjologii co w połączeniu z bogatym doświadczeniem praktycznym sprawia, że potrafi rozwikłać nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia diagnostyczne.

Dr Daniel Stompel jest lekarzem niezwykle rzetelnym i dociekającym przyczyny schorzeń. W obszarze jego zainteresowań znajdują się m.in. choroby neurodegeneracyjne, naczyniowe i demielinizacyjne ośrodkowego układu nerwowego (np. otępienia, choroba Parkinsona, udar mózgu, stwardnienie rozsiane). Aktualnie przygotowuje się do obrony pracy doktorskiej dotyczącej choroby Alzheimera. Drugim obszarem zainteresowań dr Daniela Stompla są choroby obwodowego układu nerwowego. Jest doskonałym diagnostą i skutecznie pomaga pacjentom z chorobami kręgosłupa i nerwów obwodowych. Wykonuje badania przewodnictwa nerwowego.

Do dr Daniela Stompla możesz zatem zgłosić się ze wszystkimi problemami neurologicznymi, w szczególności z problemami z pamięcią, zaburzeniami ruchowymi, bólami kręgosłupa, rwą kulszową, chorobami nerwów obwodowych, chorobami naczyniowymi mózgu, stwardnieniem rozsianym i innymi.

Dr Daniel Stompel do każdego pacjenta podchodzi z ogromną empatią i szacunkiem. Jest niezwykle skrupulatny i dokładny w analizie stanu zdrowia chorego. Dla kolegów lekarzy serdeczny i wspierający – nigdy nie odmawia pomocy przy rozwiązywaniu komplikowanych zagadek anatomicznych i neurologicznych. Prywatnie zapalony biegacz.

WRÓĆ DO LISTY PORADNI
Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski