CELLULIT

cellulitCellulit oraz zastoje limfatyczne to problem prawie 90% kobiet. Po ciąży Twoja skóra jest cała w grudkach, masz rozstępy, aktywność fizyczna i dieta nie przynoszą zadowalających rezultatów? Jeśli ten problem dotknął również Ciebie – nie zwlekaj z rozpoczęciem  terapii. W Instytucie Zdrowia mamy najbardziej efektywne rozwiązania. Nasi specjaliści proponują zabiegi wykorzystujące nowoczesne osiągnięcia nauki w zakresie medycyny estetycznej.

Cellulit to problem estetyczny dotyczący głównie kobiet, gdyż jedynie 1% mężczyzn ma tendencje do tego problemu. Wynika to z innego ułożenia włókien elastyny i kolagenu, u kobiet ułożone są one równolegle, dzięki czemu skóra jest bardziej podatna na rozciąganie. Ta „pomarańczowa skórka” czyli tzw. lipodystrofia polega na tworzeniu się grudek i nierówności pod skórą, głównie w okolicach gromadzących jak najwięcej tkanki tłuszczowej. Dotyczy to głównie powierzchni bioder, ud, pośladków, brzucha czy piersi.

Problem cellulitu wynika z nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej wraz z obrzękowo- włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Nie dotyczy tylko ludzi otyłych, ale może pojawić się także u osób bardzo szczupłych, a nawet wysportowanych. Oznaki cellulitu mogą pojawić się w okresie zmian hormonalnych, zwłaszcza wahań poziomu progesteronu i estrogenu. Stąd cellulit pojawia  u ciężarnych, młodych mam czy w okresie klimakterium.

Do powstania cellulitu przyczynić się może mała aktywność fizyczna, siedzący tryb życia, zwłaszcza zakładanie nogi na nogę, noszenie obcisłej odzieży, wysoko przetworzona dieta, z dużą zawartością soli kuchennej, a uboga  w warzywa i owoce, a także predyspozycje genetyczne. Problem ten powstaje również na skutek zbyt częstych i długich kąpieli w gorącej wodzie, przesiadywania w saunie i solarium, systematycznego opalania się a nawet depilacji gorącym woskiem. Do innych przyczyn zalicza się przewlekły stres, nałogowe palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, przepracowywanie się i stany depresyjne.

Patofizjologia cellulitu polega na zaburzeniu mikrokrążenia i wzrostu przepuszczalności naczyń krwionośnych. Pojawiający się obrzęk uciska komórki tłuszczowe co powoduje  zaburzenia ich funkcji i nawet kilkukrotny rozrost. Dodatkowo obrzęk powoduje przemiany beztlenowe glukozy, wzrost poziomu kwasu mlekowego i powstanie zwłóknień w tkance podskórnej. Jeśli obrzęk uciska zakończenia nerwowe, cellulitowi towarzyszy bolesność pod wpływem dotyku.

Istnieją trzy rodzaje cellulitu:

  • Cellulit tłuszczowy – przyczyną powstawania cellulitu tłuszczowego jest nadmiar komórek tłuszczowych. Towarzyszy on nagłemu przyrostowi wagi. Powiększone komórki otacza mieszanka wody i toksyn, które dodatkowo stymulują wzrost adipocytów. Grudki tłuszczu uciskają naczynka, co uniemożliwia odprowadzanie toksyn i wody z tkanek.
  • Cellulit wodny – tzw. twardy, dotyczący przede wszystkim szczupłych osób. Przyczyną bezpośrednią są zaburzenia krążenia krwi i limfy. W efekcie w tkankach zatrzymywana jest woda oraz toksyny. Otoczone nimi komórki tłuszczowe rozrastają się.
  • Cellulit tłuszczowo – wodny, czy inaczej cyrkulacyjny to najczęstsza postać cellulitu, która charakteryzuje się obrzękami i bólem.

„Najważniejsze zapobiegać” – to zalecenie rzadko się sprawdza w przypadku cellulitu, ponieważ nawet przy restrykcyjnym  przestrzeganiu diety i uprawianiu sportu trudno uniknąć jego powstania.  W zaawansowanych stadium cellulitu można jedynie wpłynąć na stopień nasilenia ale prawie nigdy nie można go wyeliminować całkowicie. W zależności od rodzaju i stadia cellulitu może on wymagać różnego rodzaju zabiegów, często konieczne okazuje się łączenie kliku terapii. Jednocześnie w walce z „pomarańczową skórką” niezbędne jest połączenie zabiegów z odpowiednią dietą, aktywnością fizyczną oraz prawidłową pielęgnacją ciała.

W Instytucie Zdrowia możemy zaproponować najnowocześniejsze zabiegi medycyny estetycznej skutecznie walczące z cellulitem.

  • Masaż podciśnieniowy Endermologie LPG Alliance – to w 100% naturalna, bezinwazyjna i bezpieczna metoda mechanicznej stymulacji skóry, która w naturalny sposób reaktywuje metabolizm komórek. Działa zarówno na uwalnianie tłuszczu z komórek tłuszczowych, jak również zwiotczenie skóry, jednocześnie w pełni szanując równowagę biologiczną całego organizmu. Endermologia LPG Alliance służy naturalnej stymulacji tkanek. Rewolucyjna technologia pozwoliła połączyć trzy aspekty, tak istotne dla uzyskania najlepszych efektów zabiegowych: redukcję tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulitu i ujędrnienie skóry, skracając jednocześnie czas zabiegu oraz ilość powtórzeń.
  • Fala akustyczna (uderzeniowa) Masterpuls Storz Medical – urządzenie wykorzystujące technologię fali akustycznej (RSW) w zabiegach medycyny estetycznej i fizjoterapii. Fala akustyczna stymuluje mechanicznie tkanki, poprawia metabolizm komórkowy oraz stymuluje powstawanie nowych naczyń krwionośnych. W ten sposób skutecznie rozprawia się z cellulitem.
  • Karboksyterapia Reology 2 – zabieg skutecznie walczący z cellulitem oraz dodatkowymi kilogramami. Poprawia przemianę materii i stymuluje krążenie krwi. Jako jedyne urządzenie na rynku jest wzbogacone o dodatkowe filtry UV, które w 100% oczyszczają gaz CO2 wprowadzany pod skórę. Reology 2 posiada również czujnik przepływu, który zatrzymuje dostarczanie gazu w momencie, kiedy następuje blokada tkanek. Zastosowanie czujnika chroni tkanki przed uszkodzeniem, a dzięki temu gaz zostaje skierowany dokładnie w patologiczny obszar.
  • Mezoterapia RRS – zabieg iniekcyjny wykorzystujące aktywne działanie odpowiednio dobranych substancji czynnych (kofeina, nostrzyk, rutyna, prokaina, wyciąg z karczocha, enzymy lipolityczne), które zostają wprowadzone w miejsca objęte cellulitem. Wstrzyknięte substancje poprawiają przemianę materii, stymulują mikrokrążenie i eliminują tkankę tłuszczową. W początkowej fazie zabiegi mezoterapii można wykonywać nawet raz w tygodniu, a z czasem odstępy między zabiegami zwiększa się do miesiąca. Po zabiegu na skórze mogą pojawić się małe siniaki, które znikają po kilku dniach.
  • Zabiegi kosmetyczne na ciało Purles – zabiegi typu body wrapping są doskonałym uzupełnieniem bardziej inwazyjnych terapii. Wspomagają mikrocyrkulację krwi, wygładzają naskórek, zwiększają nawilżenie i odżywienie skóry oraz ujędrniają. Wygładzona pilingiem skóra zdecydowanie lepiej wchłania aplikowane później substancje antycellulitowe a także lepiej reaguje na wszystkie zabiegi aparaturowe. W pielęgnacji skóry objętej cellulitem najlepiej sprawdzą się Glamour Body Choclate & Pistachio Ceremony bazujący na takich składnikach jak czerwone wodorosty, algi, krzemionka czy ekstrakt z ziaren kakaowca, które bardzo dobrze odżywią skórę i uzupełnią brakujące minerały oraz przyspieszą metabolizm komórkowy, oraz Glamour Body Coffee Body Sculpting Ceremony – zabieg wyszczuplająco -antycellulitowy, który ze względu na wysokie stężenie ekstraktu z kawy oraz kwasu fumarynowego doskonale detoksykuje skórę, usprawnia mikrokrążenie, poprawia metabolizm tkankowy i uaktywnia proces lipolizy. Skóra po zabiegach staje się bardziej elastyczna i odporna, a optyczne wygładzenie i poprawa struktury są widoczne już po jednym zabiegu.

Interesuje Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami!

Interesuje Cię nasza oferta lub masz pytania dotyczące naszej pracy? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 20:00. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

 

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski