BRUKSIZM

Doskwiera Ci budzenie się w nocy ,bo zaciskasz zęby tak mocno, że odczuwasz ból? Twój partner twierdzi, że w nocy słyszy jak nimi zgrzytasz? Dentysta potwierdza ten fakt – zjadasz swoje zęby. I stawia diagnozę: bruksizm.

Towarzyszą Ci wtedy uporczywe bóle głowy, twarzy lub uczucie ciągłego szumu i dyskomfortu w uszach, a także nadwrażliwość zębów. Powierzchnia zębów się ściera a szkliwo ulega pękaniu. Podczas ataku bruksizmu zaciskamy szczęki nawet 10 razy silniej niż wtedy, gdy gryziemy coś twardego, dlatego zdarza się, że zęby po prostu się łamią. Szczęki stają się bardziej kwadratowe i masywniejsze niż przed zaistnieniem choroby. Wiąże się to z tym, że kiedy osoba zgrzyta zębami lub je zaciska, napina żwacze, które są głównymi mięśniami odpowiedzialnymi za żucie. W następstwie bruksizmu mogą pojawić się stany zapalne, zwyrodnienia w stawach skroniowo – żuchwowych czy przewlekłe bóle głowy. Bruksizm wpływa negatywnie na cały organizm, a nieleczony, prowadzi do groźnych powikłań. W następstwie bruksizmu mogą pojawić się stany zapalne, zwyrodnienia w stawach skroniowo – żuchwowych czy przewlekłe bóle głowy.  Napięcie mięśniowe z czasem przenosi się z mięśni twarzy na kręgosłup, a bolesne dolegliwości obejmują kolejne obszary.

Bruksizm da się leczyć!  Można zastosować miejscowe podanie leku rozluźniającego mięśnie żwacze. Lek działa kilka miesięcy a w tym czasie ogranicza mimowolne niekontrolowane zaciskanie zębów i zgrzytanie nimi, zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia.

Średni koszt terapii to ok. 800-1500zł – zabieg wykonuje się raz kilka miesięcy.  Często po kilku sesjach problem znacznie się zmniejsza lub całkowicie ustępuje.

Interesuje Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami!

Interesuje Cię nasza oferta lub masz pytania dotyczące naszej pracy? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 - 20:00. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


 

INSTYTUT ZDROWIA dr Boczarska-Jedynak mieści się przy ulicy Gen. Dąbrowskiego 4 w centrum Oświęcimia w pobliżu Rynku Głównego i mostu Piastowskiego. Od dworca PKP dzieli nas odległość 2km, od dworca autobusowego 2,5km zaś od najbliższego lotniska – Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice około 60km. Dogodne położenie Instytutu zapewnia dobry dojazd z takich miast jak: Bieruń, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dziedzice, Kęty, Andrychów, Wadowice, Zator, Chrzanów, Trzebinia, Jaworzno, Libiąż, Chełmek.

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski