Wszystko, co warto wiedzieć na temat botoxu

Wszystko, co warto wiedzieć na temat botoxu

piękna kobieta z uśmiechem

Botox to zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, który bardzo dobrze sprawdza się w terapii przeciwzmarszczkowej i poprawiającej wygląd twarzy. Cieszy się dużym zainteresowanie wśród kobiet w różnym wieku. Dzięki niemu można znacznie wygładzić zmarszczki mimiczne, czołowe, kurze łapki oraz przywrócić promienny wygląd skóry. Botox może być wykorzystywany również do leczenia przewlekłej migreny, nadpotliwości oraz bruksizmu, czyli zgrzytania zębami podczas snu.

Działanie toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa zwana także jadem kiełbasianym to substancja, która blokuje przekazywanie impulsów z nerwów do mięśni twarzy. Takie działanie paraliżuje mięśnie, przez co tracą one zdolność kurczenia się. Pozwala to zapobiegać marszczeniu się skóry oraz pogłębianiu się zmarszczek. Dzięki botoxowi następuje zminimalizowanie lub całkowite wyeliminowanie zmarszczek, natomiast rysy twarzy pozostają bez zmian, dlatego całość wygląda naturalnie. Obecnie zabieg ten przeprowadza się także na szyi i dekolcie, w celu wygładzenia tych miejsc. Jest to jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Na czym polega zabieg?

Przed przystąpieniem do podania toksyny botulinowej powinien zostać przeprowadzony dokładny wywiad z pacjentem, który pozwoli ocenić, czy kwalifikuje się on do tego zabiegu. Samo wstrzykiwanie substancji trwa około 15-20 minut i nie jest na tyle bolesne, żeby wymagane było podawanie znieczulenia. Po zdezynfekowaniu i schłodzeniu skóry można przystąpić do ostrzykiwania okolicy, która ma zostać wygładzona. Czasami po podaniu botoxu pojawia się obrzęk lub krwiak, jednak te objawy szybko znikają. Pierwsze rezultaty można zobaczyć po kilku dniach i utrzymują się one do kilku miesięcy. Dla podtrzymania efektu zabieg należy powtórzyć po upływie tego czasu.

Przeciwwskazania do botoxu

Niestety nie wszyscy mogą poddać się wstrzyknięciu toksyny botulinowej pod skórę. Istnieje wiele przypadków, które wykluczają z przeprowadzenia tego typu zabiegu. Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

 • ciąża i karmienie piersią
 • uczulenie na składniki botoxu
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • choroby sercowo-naczyniowe
 • zaburzenia neurologiczne
 • Alzheimer, Parkinson, stwardnienie rozsiane
 • przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych
 • przyjmowanie niektórych antybiotyków
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • aktywna infekcja
 • opryszczka

Botox to zabieg, który przynosi doskonałe efekty w walce ze zmarszczkami. Jest całkowicie bezpieczny, pod warunkiem, że wykonuje go osoba wykwalifikowana i doświadczona. Nieodpowiednie użycie toksyny botulinowej lub zaaplikowanie jej w zbyt dużej ilości może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym do paraliżu twarzy. Decydując się na ten zabieg, warto skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu kosmetologicznego, który będzie gwarantem najwyższej jakości usług i bezpieczeństwa oraz pozwoli uniknąć niepożądanych skutków ubocznych.

Interesuje Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami!

Interesuje Cię nasza oferta lub masz pytania dotyczące naszej pracy? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 20:00. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski