Osocze bogatopłytkowe – bezinwazyjna terapia przeciwstarzeniowa

Osocze bogatopłytkoweWampirzy lifting to inaczej zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Ten rodzaj terapii przeznaczony jest do regeneracji skóry twarzy oraz usuwania zmarszczek. Stanowi świetną alternatywę dla botoksu oraz inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej. Pozostawia naturalny wygląd twarzy, bez efektu maski, a skóra jest odżywiona i gładka. Osocze bogatopłytkowe może być także wykorzystywane podczas zabiegu mezoterapii igłowej. Połączenie obu tych metod przynosi bardzo dobre rezultaty.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Wampirzy lifting polega na wstrzykiwaniu, głównie w skórę twarzy i szyi, osocza bogatopłytkowego, które pobierane jest z krwi osoby poddającej się zabiegowi. Wstrzykiwana substancja jest całkowicie naturalna, zawiera tak zwane czynniki wzrostu, których celem jest pobudzenie komórek do podziału i odnowy.

Wskazania do wampirzego liftingu

Terapia osoczem bogatopłytkowym przeznaczona jest głównie dla osób, które chcą w sposób nieinwazyjny zlikwidować zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie. Możliwe jest także wykonanie tego zabiegu na dłoniach. Wampirzy lifting sprawdza się także jako zabieg regenerujący i rewitalizujący skórę oraz wypełniający blizny potrądzikowe. Oprócz tego polecany jest na nadmierne wypadanie włosów.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz medycyny estetycznej pobiera od pacjentki krew do probówki, którą potem odwirowuje w specjalnie do tego przeznaczonej wirówce w celu oddzielenia czerwonych krwinek od osocza bogatopłytkowego. Do osocza dodawana jest specjalna substancja, która ma pobudzić płytki krwi do produkcji białek stymulujących wzrost komórek. Tak przygotowany preparat wstrzykiwany jest w miejsca wymagające regeneracji.

Efekty po zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Głównym efektem zabiegu jest odżywiona i odmłodzona skóra. Osocze bogatopłytkowe pozwala na znaczną redukcję lub całkowite zlikwidowanie zmarszczek, wyrównanie kolorytu skóry, poprawę jej nawilżenia oraz wygładzenie blizn. Pierwsze efekty widać już po jednym zabiegu, natomiast dla uzyskania najlepszego rezultatu zaleca się wykonanie 2–4 serii.

Przeciwwskazania do zabiegu

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest w większości przypadków całkowicie bezpieczna, jednak należy pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu. Są to m.in.:

  • choroby nowotworowe
  • choroby autoimmunologiczne
  • choroby krwi oraz zaburzenia krzepliwości krwi
  • przyjmowanie preparatów zmniejszających krzepliwość krwi
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • miesiączka
  • stan zapalny
  • infekcje
  • choroby skóry

Osocze bogatopłytkowe to bezpieczny, naturalny i chętnie wykonywany zabieg wśród kobiet w różnym wieku. Jego skuteczność oraz bezinwazyjność sprawią, że jest jednym najpopularniejszych zabiegów przeciwstarzeniowych i regenerujących. Należy jednak pamiętać, że tylko przeprowadzony przez wykwalifikowaną osobę w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej gwarantuje pożądane rezultaty bez powikłań i skutków ubocznych.

Interesuje Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami!

Interesuje Cię nasza oferta lub masz pytania dotyczące naszej pracy? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 20:00. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski