NEUROCOVID ?

🦠 NEUROCOVID to nowy system, klasyfikujący uszkodzenie mózgu w przebiegu infekcji SARS-Cov-2 na trzy odrębne etapy.
🦠Stworzył go wyszkolony na Uniwersytecie Harvard i Johns Hopkins neurolog, dr Majid Fotuhi, dokonując przeglądu szeregu przypadków pacjentów z neurologicznymi objawami COVID-19, który to system opisał w czerwcu 2020r w czasopiśmie Journal of Alzheimer’s Disease.
👉Stadium I NeuroCovid występuje w momencie gdy, uszkodzenie dotyczy komórek nabłonka nosa i jamy ustnej, a główne objawy obejmują utratę węchu i smaku.
👉Stadium II NeuroCovid pojawia się wówczas, gdy stan zapalny zaczyna dotyczyć całego organizmu, rozpoczynając się w płucach i przemieszczając się przez naczynia krwionośne w kierunku wszystkich narządów pacjenta. Ta „burza cytokin” powoduje zakrzepy krwi, a te są przyczyną małych lub dużych udarów.
👉Stadium III NeuroCovid ma miejsce wtedy, gdy „burza cytokin” uszkadza barierę krew-mózg, umożliwiając cząsteczkom wirusa infiltrację mózgu, prowadząc do napadów padaczkowych, splątania, śpiączki lub encefalopatii.
🦠Naszym zdaniem te trzy stadia NeuroCovid mogą być pomocne w prognozowaniu postępu choroby, ale jednak nie odzwierciedlają w pełni realnie przebiegu tej choroby, który jest bardzo indywidualny i różny u poszczególnych pacjentów.
Więcej na temat neurologicznych powikłań zakażenia wirusem SARS-CoV-2 znajdziecie w rozmowie z dr n.med Magdaleną Boczarską-Jedynak opublikowaną na portalu mZdrowie.
📞794 07 07 01

 

 

 

 

 

NOWY PROJEKT KLINICZNY!

NOWY PROJEKT KLINICZNY!

Bezpłatne projekty kliniczne dla pacjentów ze spastyczną ręką po udarze mózgu lub urazie czaszkowo-mózgowym. Zapytaj w rejestracji o możliwość leczenia ...
Czytaj Dalej
PREMIERA NOWEJ TOKSYNY

PREMIERA NOWEJ TOKSYNY

Nie mogło nas zabraknąć na premierze nowego neuromodulatora – pierwszej płynnej toksyny botulinowej Alluzience To przełom w technologii produkcji tego ...
Czytaj Dalej
DLA WSZYSTKICH FANÓW LASEROTERAPII

DLA WSZYSTKICH FANÓW LASEROTERAPII

Uwaga! Fani laserów i nie tylko Nadchodzi sezon i trzeba się na niego przygotować Nasza specjalistka laseroterapii – dr Hiacynta ...
Czytaj Dalej

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski