MGŁA MÓZGOWA

👉Niektóre osoby wyleczone z infekcji COVID-19, zgłaszają utrzymujące się skutki uboczne, w tym coś, co zyskało określenie „mgły mózgowej”.

👉To objawy neurologiczne COVID-19 obejmujące bóle głowy, zmęczenie, zawroty głowy, utratę pamięci, dezorientację i trudności z koncentracją.

👉U około 30 proc. chorych utrata pamięci jest stałym problemem, podobnie jak zaburzenia koncentracji.

👉Pacjenci zgłaszają problemy ze znalezieniem słów, problemy z uwagą a także problemy z wykonywaniem prostych zadań.

👉W miarę upływu czasu objawy te ulegają redukcji. Jeśli jednak są poważne i zaburzają codzienne funkcjonowanie, należy zwrócić się z tym do neurologa, który zleci odpowiednie badania diagnostyczne, a także wdroży leczenie.

👉Na szczęście nie ma dowodów na to, że „mgła mózgowa” jest trwałym powikłaniem, więc należy mieć pozytywne nastawienie i starać się o powrót do swoich normalnych zajęć.

Więcej na temat neurologicznych powikłań COVID-19 znajdziecie w opublikowanej na portalu mZdrowie rozmowie Apolonii Cichockiej z neurologiem dr n.med.Magdaleną Boczarską-Jedynak.

👉https://www.mzdrowie.pl/…/sars-cov-2-uszkadza-mozg…/

Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swój stan zdrowia po infekcji COVID-19 zapraszamy na konsultacje z naszymi neurologami.

📞794 07 07 01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWY PROJEKT KLINICZNY!

NOWY PROJEKT KLINICZNY!

Bezpłatne projekty kliniczne dla pacjentów ze spastyczną ręką po udarze mózgu lub urazie czaszkowo-mózgowym. Zapytaj w rejestracji o możliwość leczenia ...
Czytaj Dalej
PREMIERA NOWEJ TOKSYNY

PREMIERA NOWEJ TOKSYNY

Nie mogło nas zabraknąć na premierze nowego neuromodulatora – pierwszej płynnej toksyny botulinowej Alluzience To przełom w technologii produkcji tego ...
Czytaj Dalej
DLA WSZYSTKICH FANÓW LASEROTERAPII

DLA WSZYSTKICH FANÓW LASEROTERAPII

Uwaga! Fani laserów i nie tylko Nadchodzi sezon i trzeba się na niego przygotować Nasza specjalistka laseroterapii – dr Hiacynta ...
Czytaj Dalej

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski