MGŁA MÓZGOWA

👉Niektóre osoby wyleczone z infekcji COVID-19, zgłaszają utrzymujące się skutki uboczne, w tym coś, co zyskało określenie „mgły mózgowej”.

👉To objawy neurologiczne COVID-19 obejmujące bóle głowy, zmęczenie, zawroty głowy, utratę pamięci, dezorientację i trudności z koncentracją.

👉U około 30 proc. chorych utrata pamięci jest stałym problemem, podobnie jak zaburzenia koncentracji.

👉Pacjenci zgłaszają problemy ze znalezieniem słów, problemy z uwagą a także problemy z wykonywaniem prostych zadań.

👉W miarę upływu czasu objawy te ulegają redukcji. Jeśli jednak są poważne i zaburzają codzienne funkcjonowanie, należy zwrócić się z tym do neurologa, który zleci odpowiednie badania diagnostyczne, a także wdroży leczenie.

👉Na szczęście nie ma dowodów na to, że „mgła mózgowa” jest trwałym powikłaniem, więc należy mieć pozytywne nastawienie i starać się o powrót do swoich normalnych zajęć.

Więcej na temat neurologicznych powikłań COVID-19 znajdziecie w opublikowanej na portalu mZdrowie rozmowie Apolonii Cichockiej z neurologiem dr n.med.Magdaleną Boczarską-Jedynak.

👉https://www.mzdrowie.pl/…/sars-cov-2-uszkadza-mozg…/

Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swój stan zdrowia po infekcji COVID-19 zapraszamy na konsultacje z naszymi neurologami.

📞794 07 07 01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOLEJNE NOWOŚCI

KOLEJNE NOWOŚCI

Kolejna nowość w naszej klinice – Juvelook Czym jest produkt Juvelook? Juvelook to jeden z najbardziej efektywnych stymulatorów produkcji kolagenu ...
Czytaj Dalej
NOWE PRODUKTY

NOWE PRODUKTY

W Nowym Roku przygotowaliśmy dla Was kilka nowości zabiegowych 😍. Zaczynamy od nowego stymulatora tkankowego – preparatu Lenisna 🔥 Czym ...
Czytaj Dalej
NOWY ROK

NOWY ROK

Życzymy Wam wszystkiego co najpiękniejsze w Nowym Roku! Niech spełniają się Wasze marzenia! Widzimy się już w poniedziałek - do ...
Czytaj Dalej

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski