fbpx

Leszek Peca, fizjoterapeuta

Mgr Leszek Peca

Mgr Leszek Peca jest fizjoterapeutą. W 1984 r. ukończył Wydział Rehabilitacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach uzyskując tytuł magistra. Dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz zagrożoną niepełnosprawnością zajmuje się już 30 lat. Ukończył, jako jeden z pierwszych w Polsce, kurs NDT Bobath w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w 1992 roku. Wraz z grupą zapaleńców – fizjoterapeutów i lekarzy – założył Polskie Stowarzyszenie NDT Bobath. Zasiadał w strukturach władz stowarzyszenia. Jego pasja w rozwijaniu się w tej dziedzinie, spowodowała, że został zaproszony do współprowadzenia kolejnych kursów NDT Bobath oraz  innych szkoleń dotyczących stymulacji rozwoju i rehabilitacji dzieci oraz osób niepełnosprawnych.

Przeszło 30 lat w zawodzie, to tysiące małych i większych pacjentów które przeszły przez jego ręce. Doświadczenie zdobywał tworząc i prowadząc Wczesną Interwencję w Katowicach, Mysłowicach, Jaworznie i okolicznych miastach.

Jego pasja, zaangażowanie i działalność doceniona została przez Krajowy Komitet Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w 2011 r. poprzez wyróżnienie limitowaną odznaką SERCE NA DŁONI. Jest to jego największa duma.

Doświadczenie zdobywał również za granicą - dwukrotnie miesięczny staż w Niemczech w Ośrodkach Rehabilitacji (1994 i 1997). Został tam członkiem komitetu założycielskiego Międzynarodowej Grupy Współpracy Terapeutów Centralnego Układu Nerwowego (Internationale Gruppe für Zusammenarbeit der Therapeuten des Zentralen Nervensystems) z siedzibą w Mariaberger Heime e.V - w Gammertingen – 2000 r. W kolejnych latach prowadził wykłady w Niemczech w ramach ww. Grupy Współpracy.

Praca z dziećmi, małymi i większymi, zawsze była jego pasją. Cały rozwój zawodowy poświęcił tej właśnie dziedzinie. Stoi za nim doświadczenie oraz liczne specjalistyczne szkolenia.

Zapraszamy już najmniejsze dzieci ze swoimi rodzicami. Stymulacja rozwoju, rehabilitacja, nie wiąże się z przykrymi doznaniami. Właściwie prowadzona jest przyjemnością i daje dziecku uśmiech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski