fbpx

Fizjoterapia niemowląt i małych dzieci

Fizjoterapia niemowląt i małych dzieci

Gdy zostajesz rodzicem, uczucia radości i szczęścia mieszają się z troską o to, by Twoje Maleństwo rosło zdrowo i rozwijało się prawidłowo. Masz mnóstwo pytań i nie wiesz, gdzie udać się, by zostać wysłuchanym i rozwiać swoje wątpliwości. Szukasz informacji w internecie, w poradnikach i wśród znajomych, by dowiedzieć się, czy obserwowane zachowania są właściwe dla dziecka w danym wieku. Być może Twoja Pociecha urodziła się przedwcześnie, przyznano jej niską punktację w skali APGAR lub poród się przedłużał i nie wiesz, czy będzie to miało wpływ na jej rozwój. A może obserwujesz podwyższone lub obniżone napięcie mięśniowe, asymetrię ułożenia lub zastanawiasz, czy kolejne umiejętności zdobywane przez dziecko wpisują się w ustalone normy?  Jednym słowem - chcesz sprawdzić, czy Twoje Dziecko rozwija się prawidłowo.

Gdzie możesz rozwiać typowe wątpliwości młodych rodziców? W Klinice Rehabilitacji Instytutu Zdrowia w Oświęcimiu, gdzie pod okiem specjalisty fizjoterapeuty z wieloletnim doświadczeniem:

  • ocenisz rozwój dziecka już od pierwszych tygodni życia
  • otrzymasz fachowy instruktaż dotyczący opieki nad niemowlęciem i małym dzieckiem
  • dowiesz się, jak wspierać rozwój swojego maleństwa
  • potwierdzisz prawidłowość zdobywanych przez dziecko umiejętności
  • w razie potrzeby odpowiednio wcześnie rozpoczniesz stymulację rozwoju
  • otrzymasz plan postępowania wraz z właściwą terapią
  • nauczysz się metod wzmacniania uzyskanych efektów

Zaufaj doświadczeniu, wieloletniemu przygotowaniu i wiedzy specjalisty.

Mgr Leszek Peca jest fizjoterapeutą, który zajmuje się dziećmi i młodzieżą już od 30 lat. Doświadczenie zdobywał w kraju i za granicą. Ukończył, jako jeden z pierwszych w Polsce, kurs NDT Bobath w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w 1992 roku. Wraz z grupą zapaleńców – fizjoterapeutów i lekarzy – założył Polskie Stowarzyszenie NDT Bobath. Zasiadał w strukturach władz stowarzyszenia. Jego pasja w rozwijaniu się w tej dziedzinie, spowodowała, że został zaproszony do współprowadzenia kolejnych kursów NDT Bobath oraz  innych szkoleń dotyczących stymulacji rozwoju i rehabilitacji dzieci oraz osób niepełnosprawnych. Tyle lat w zawodzie to tysiące małych pacjentów, którym pomógł i przywrócił do sprawności. Jego pasja, zaangażowanie i działalność doceniona została przez Krajowy Komitet Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w 2011 r. poprzez wyróżnienie limitowaną odznaką SERCE NA DŁONI. Jest to jego największa duma.

Mgr Leszek Peca zaprasza już najmniejsze dzieci ze swoimi rodzicami. Stymulacja rozwoju i rehabilitacja nie wiąże się z przykrymi doznaniami. Właściwie prowadzona jest przyjemnością i daje dziecku uśmiech.

Interesuje Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami!

Interesuje Cię nasza oferta lub masz pytania dotyczące naszej pracy? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 - 20:00. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski