Dlaczego robią się zmarszczki?

Każdy z nas prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z problemem, jakim są zmarszczki na twarzy. Przyczyną powstawania zmarszczek jest przede wszystkim upływający czas – wraz z wiekiem skóra straci jędrność i sprężystość. Ponadto na szybkość starzenia się skóry ma wpływ tryb życia, dieta, działanie słońca, a także geny czy mimika twarzy. Jak zlikwidować istniejące zmarszczki? Naprzeciw wychodzi medycyna estetyczna, która oferuje szereg zabiegów odmładzających i poprawiających wygląd skóry. 

Zmarszczki a wiek

Wskutek upływające czasu skóra traci swoją jędrność i elastyczność, staje się wiotka i pozbawiona blasku. Dzieje się tak dlatego, że wraz z wiekiem spada ilość kolagenu i elastyny w skórze, co prowadzi do zmniejszenia jej napięcia. Również spadek ilości kwasu hialuronowego ma wpływ na wygląd skóry, ponieważ im mniej tej substancji, tym skóra jest mniej nawilżona. Pierwsze zmarszczki mogą pojawiać się już po 25 roku życia i są to najczęściej zmarszczki mimiczne. Z czasem zauważamy tworzenie się także innych zmarszczek m.in. kurzych łapek wokół oczu, poziomych zmarszczek na czole czy bruzd nosowo-wargowych.

Inne przyczyny powstawania zmarszczek

mezoterapia igłowaWiek to nie jedyna przyczyna tworzenia się zmarszczek. Pozostałe czynniki, które mają wpływ na starzenie się skóry to:

  • Nieodpowiednia dieta – zwłaszcza taka, która zawiera nadmiar cukru, soli, ma wysoki indeks glikemiczny i jest złożona z produktów wysoko przetworzonych.
  • Papierosy – palenie papierosów sprawia, że skóra staje się szara, wysuszona, pozbawiona tlenu i blasku.
  • Alkohol – picie alkoholu prowadzi do odwodnienia skóry oraz spadku jej elastyczności, może także pojawić się opuchlizna.
  • Promieniowanie UV – wystawianie skóry na długotrwałe działanie słońca, korzystanie z solarium, niestosowanie kremów z filtrem UV – to wszystko prowadzi zarówno do wysuszenia skóry, jak i spadku kolagenu, a co za tym idzie powstawania zmarszczek.
  • Picie zbyt małej ilości wody – odpowiednie nawodnienie naszego organizmu ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również na to, jak wygląda nasza skóra. Kiedy skóra staje się szorstka, wiotka i mało elastyczne może to oznaczać, że brakuje nam wody.
  • Nieodpowiednia ilość snu – niewysypianie się także może prowadzić do pogorszenia wyglądu naszej skóry.

Jak zlikwidować zmarszczki?

Współczesna medycyna estetyczna wykorzystywana jest nie tylko w profilaktyce przeciwstarzeniowej, ale także w walce z już istniejącymi zmarszczkami. Dzięki zabiegom pobudzającym skórę do naturalnej odnowy możemy uzyskać bardzo dobre efekty w mało inwazyjny sposób.

Do najpopularniejszych zabiegów przeciwzmarszczkowych należą:

KOLEJNE NOWOŚCI

KOLEJNE NOWOŚCI

Kolejna nowość w naszej klinice – Juvelook Czym jest produkt Juvelook? Juvelook to jeden z najbardziej efektywnych stymulatorów produkcji kolagenu ...
Czytaj Dalej
NOWE PRODUKTY

NOWE PRODUKTY

W Nowym Roku przygotowaliśmy dla Was kilka nowości zabiegowych 😍. Zaczynamy od nowego stymulatora tkankowego – preparatu Lenisna 🔥 Czym ...
Czytaj Dalej
NOWY ROK

NOWY ROK

Życzymy Wam wszystkiego co najpiękniejsze w Nowym Roku! Niech spełniają się Wasze marzenia! Widzimy się już w poniedziałek - do ...
Czytaj Dalej
Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski