Co to jest mezoterapia igłowa i jakie daje efekty?

mezoterapiaMezoterapia to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na wstrzykiwaniu za pomocą cienkich igieł substancji leczniczych bezpośrednio w skórę. Wstrzykiwane mogą być np. kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy czy sole mineralne. Jest to zabieg dedykowany osobom, które chcą odmłodzić, nawilżyć i zregenerować skórę. Mezoterapia to jedna z popularniejszych metod wykorzystywanych w walce ze zmarszczkami, choć dobrze sprawdza się także w radzeniu sobie z innymi problemami, takimi jak np. wypadanie włosów, rozstępy czy cellulit.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Mezoterapia igłowa powinna być wykonywana w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej pod okiem wykwalifikowanego lekarza. Podczas zabiegu może być odczuwany lekki dyskomfort związany z wbijaniem igły. Zazwyczaj kilkadziesiąt minut przed przystąpieniem do nakłuwania podawana jest maść lub żel znieczulający, który znacznie zmniejsza odczuwanie bólu. Sam zabieg trwa od 30 do 40 minut i polega na wprowadzaniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą mikroskopijnych nakłuć. Po zabiegu mogą wystąpić delikatne krwiaki, które znikają następnego dnia.

Mezoterapia igłowa na zmarszczki

Zabieg mezoterapii jest często wykorzystywany w terapii przeciwstarzeniowej jako skuteczny sposób odmładzania skóry twarzy. Rozjaśniona, nawilżona i napięta skóra odzyskuje blask i sprawia, że pacjentka od razu czuje się zdecydowanie młodziej. Dzięki tej metodzie można w mało inwazyjny sposób walczyć z upływającym czasem. Jest więc to bardzo dobra alternatywa dla zabiegów chirurgicznych i botoksu.

Mezoterapia z osoczem bogatopłytkowym

Często do zabiegu mezoterapii jako substancję aktywną wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, czyli specjalnie do tego przygotowaną krew pacjentki. W osoczu znajdują się czynniki wzrostu, które pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zalecana jest osobom, które mają problem z suchą i poszarzałą cerą oraz cieniami pod oczami. Bardzo dobrze sprawdza się także w walce z cellulitem czy rozstępami.

Efekty zabiegu mezoterapii igłowej

Widoczność pierwszych efektów mezoterapii igłowej jest różna i zależy od indywidualnych predyspozycji na działanie konkretnej substancji. Jeśli chcemy zadziałać na głębokie zmarszczki – terapia będzie trwała znacznie dłużej i zazwyczaj wymagane jest przeprowadzenie przynajmniej kilku zabiegów.

Oto przykładowe efekty mezoterapii igłowej:

 • Ogólne odmłodzenie skóry i zmniejszenie widoczności zmarszczek
 • Nawilżenie i poprawa elastyczności oraz jędrności
 • Powstrzymanie wypadanie włosów
 • Redukcja cellulitu i rozstępów
 • Likwidacja przebarwień

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Choroby nowotworowe
 • Infekcje i stany zapalne
 • Cukrzyca
 • Kłopoty z krzepliwością krwi

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który wykorzystywany jest to radzenia sobie z różnymi problemami. Bardzo dobrze sprawdza się w walce ze zmarszczkami, bliznami czy cellulitem. Decydując się na zabieg, należy wybrać profesjonalny gabinet z wykwalifikowaną kadrą, dzięki czemu unikniemy poważnych skutków ubocznych i działań niepożądanych.

Interesuje Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami!

Interesuje Cię nasza oferta lub masz pytania dotyczące naszej pracy? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 20:00. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski