Botox nie tylko na zmarszczki

toksyna botulinowa w leczeniu zmarszczek mimicznychToksyna botulinowa posiada bardzo szerokie zastosowanie. Powszechnie znana jest jako substancja idealnie sprawdzająca się w terapii przecistarzeniowej, która przynosi bardzo dobre efekty, wygładzając zmarszczki mimiczne, czołowe, pod oczami czy kurze łapki. Znacznie rzadziej pisze się i mówi o jej innych właściwościach, a przecież botox wykorzystywany jest także do leczenia takich przypadłości, jak przewlekła migrena, bruksizm czy nadpotliwość.

Toksyna botulinowa na migrenę

Migrena to silny, napadowy ból głowy, który często uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Leki przeciwbólowe sprawdzają się jedynie przy niezbyt intensywnych bólach, natomiast przy dokuczliwej i przewlekłej migrenie zazwyczaj nie przynoszą spodziewanego ukojenia, ponadto mogą obciążyć organizm. Szansą dla pacjentów zmagających się z tym problemem jest botoks. Leczenie migreny jadem kiełbasianym to stosunkowa młoda metoda, która jednak u wielu osób przynosi bardzo dobre rezultaty. Zabieg trwa kilkanaście minut i polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w okolice głowy i karku. Pierwsze efekty leczenia migreny botoxem pojawiają się po kilku dniach, ból jest krótszy i znacznie mniej intensywny. W wielu przypadkach następuje całkowite wyeliminowanie bólów migrenowych.

Botox na zgrzytanie zębami

Bruksizm, czyli niekontrolowane zgrzytanie zębami pojawia się głównie w nocy i może prowadzić do ścierania się powierzchni zębów. Zwykle to dentysta jest pierwszą osobą, która zauważa ten problem u pacjenta. Z czasem może pojawić się ból głowy, szum w uszach czy nadwrażliwość zębów. Z pomocą przychodzi botox, który blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe w żwaczach. Jad kiełbasiany powoduje, że mięśnie obkurczają się i rozluźniają, powodując obniżenie napięcia. Efekt botoksu w terapii bruksizmu utrzymuje się do około ośmiu miesięcy. Warto zauważyć, że regularne wykonywanie tego zabiegu znacznie redukuje zgrzytanie zębami, dlatego po wykonanej serii, nie trzeba już tak często powtarzać botoxu.

Botox na nadpotliwość

Nadmierna praca gruczołów łojowych prowadzi do nadpotliwości w okolicach pach, dłoni i stóp. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być zła dieta, zmiany hormonalne, stres czy uwarunkowania genetyczne. Nadpotliwość może być również objawem poważnej choroby, dlatego warto znaleźć źródło problemu. Sposobem, który jest w stanie poradzić sobie z nadmiernym wydzielaniem potu jest botox. Toksyna botulinowa wstrzyknięta w miejsce zabiegu objęte problemem blokuje przekazywanie impulsu nerwowego do gruczołów potowych. Efekty leczenia nadpotliwości botoxem pojawiają się zazwyczaj w ciągu kilku dni od wykonania zabiegu i utrzymują się do kilku miesięcy.

Przeciwwskazania do botoksu

Przed zdecydowaniem się na zabieg, warto dowiedzieć się, jakie przeciwwskazania bezwzględnie wykluczają wykonanie botoxu. Są to m.in.:

 • nietolerancja toksyny botulinowej typu A
 • uczulenie na albuminę
 • uczulenie na białko jaja kurzego
 • ciąża lub karmienie piersią
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew
 • przyjmowanie niektórych antybiotyków
 • choroby neurologiczne
 • choroby nowotworowe
 • choroby autoimmunologiczne
 • uszkodzenie skóry
 • infekcja

Interesuje Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami!

Interesuje Cię nasza oferta lub masz pytania dotyczące naszej pracy? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 20:00. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INSTYTUT ZDROWIA dr Boczarska-Jedynak mieści się przy ulicy Gen. Dąbrowskiego 4 w centrum Oświęcimia w pobliżu Rynku Głównego i mostu Piastowskiego. Od dworca PKP dzieli nas odległość 2km, od dworca autobusowego 2,5km zaś od najbliższego lotniska – Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice około 60km. Dogodne położenie Instytutu zapewnia dobry dojazd z takich miast jak: Bieruń, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dziedzice, Kęty, Andrychów, Wadowice, Zator, Chrzanów, Trzebinia, Jaworzno, Libiąż, Chełmek.

Call Now Button+48 794 070 701
EnglishDeutschPolski