Kopiowanie niemożliwe

Rehabilitacja po udarze

terapia manualna

W Polsce co 8 minut ktoś doznaje udaru, po którym co trzecia osoba jest niepełnosprawna i wymaga opieki. Niedowład kończyn, spastyczność, zaburzenia mowy czy widzenia, problemy z równowagą i chodzeniem to częste następstwa udaru. Wymagają one specjalistycznej i indywidualnie dopasowanej rehabilitacji funkcjonalnej prowadzonej przez doświadczonego fizjoterapeutę.
W Instytucie Zdrowia podstawą skutecznej terapii poudarowej jest wysoki poziom przygotowania merytorycznego, uzyskane specjalizacje i wieloletnie praktyczne doświadczenie fizjoterapeutów i lekarzy. Połączenie tradycyjnej ale spersonalizowanej rehabilitacji neurologicznej, w tym z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań wirtualnej rzeczywistości takich jak: interaktywna podłoga, gogle VR czy Microsoft Hololens, daje większą szansę na powrót do zdrowia.

 

 

Drogi Pacjencie,

- ustalimy wraz z Tobą i Twoją rodziną indywidualny cel terapii
- realizujemy plan terapeutyczny oparty o koncepcje dedykowane dla pacjentów po przebytym udarze mózgu (PNF, NDT Bobath)
- czas terapii będzie uzależniony od Twoich możliwości fizycznych
- przekażemy Ci również zestaw ćwiczeń dla kontynuacji terapii w warunkach domowych( po wcześniejszej edukacji pacjenta)
- uzupełnimy Twoją terapię zabiegami fizykoterapeutycznymi (prądy TENS, elektrostymulacje,laser,ultradzwięki
- dzięki wykorzystaniu naszej rękawicy TIPSTIM poprawimy funkcję czuciową i motoryczną ręki u pacjentów po uszkodzeniach mózgu
- poprawimy funkcję chodu przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod wirtualnej rzeczywistości
- wspomagamy proces rehabilitacji przy zastosowaniu kinezjotapingu
- pomożemy Ci w doborze sprzętu ortopedycznego- realizujemy również edukację rodzin, opiekunów osób po udarze mózgu o prostą codzienna opiekę oraz działania wspomagające w codziennym funkcjonowaniu

Czekamy na Ciebie

 

Umów się na wizytę!
EnglishDeutschPolski